Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Medale za 50 lat małżeństwa

paf
Złote Pary z Goworowa
Złote Pary z Goworowa Archiwum USC
W księdze małżeństw Urzędu Stanu Cywilnego w Goworowie widnieje dwadzieścia par, które w 1954 r. zawarły związek małżeński. Z tej okazji w gminie przygotowano uroczyste Złote Gody. Udział w nich wzięło 10 małżeństw, a z dwóch par uczestniczyło po jednej osobie.

- Święto rozpoczęliśmy mszą w kościele parafialnym w Goworowie. Pary odnowiły przysięgi małżeńskie - opowiada Hanna Damięcka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Goworowie. - Po nabożeństwie proboszcz ks. Kazimierz Bartosiewicz wręczył jubilatom pamiątkowe dyplomy.
Później w Urzędzie Gminy w Goworowie wójt Janusz Gajewski przekazał złotym parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Są one przyznawane przez Prezydenta RP.
Gdy już wszyscy goście skosztowali "weselnego" tortu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Goworowie zaprezentowali inscenizację bajki "Kopciuszek". Z częścią artystyczną wystąpiły również przedszkolaki.
- Podczas spotkania przygrywali nam także dwaj akordeoniści: Rafał Ostrowski i Arkadiusz Kuśmierczyk - mówi kierownik Damięcka. - Goście szybko podchwycili melodie i zaczęli śpiewać piosenki swojej młodości.
Nieobecnym na uroczystościach parom medale i pamiątkowe dyplomy pracownicy USC w Goworowie dostarczyli do domów.
Złote pary: Helena i Edward Bąkowscy, Goworowo, Jadwiga i Władysław Ciechowiczowie, Ponikiew Duża, Helena i Władysław Gnysowie, Rębisze Kolonia, Aniela i Stanisław Kluskowie, Ponikiew Duża, Halina i Antoni Kluskowie, Ponikiew Duża, Halina i Jan Łojkowie, Kaczka, Teresa i Zdzisław Mościccy, Grodzisk Mały, Marianna i Kazimierz Mateusiakowie, Grodzisk Mały, Romualda i Tadeusz Mateusiakowie, Czarnowo, Maria i Mieczysław Nikodemscy, Goworowo, Halina i Stanisław Nikodemscy, Wólka Brzezińska, Maria Jadwiga i Stanisław Piórkowscy, Goworowo, Halina i Tadeusz Pędzichowie, Wólka Brzezińska, Janina i Antoni Rabuczewscy, Jawory Stare, Jadwiga i Zygmunt Szewczykowie, Brzeźno, Emilia i Jan Skrzeczowie, Brzeźno Kolonia, Janina i Józef Stanisław Stachurscy, Brzeźno, Teresa i Władysław Tryniszewscy, Pokrzywnica, Krystyna i Stanisław Twardziakowie, Żabin, Cecylia i Jan Wróblewscy, Ponikiew Mała

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki