Medale Mistrzostw Polski poza zasięgiem OKLA

Tym razem z Mistrzostw Polski Juniorów OKLA wrócił bez medalu
Tym razem z Mistrzostw Polski Juniorów OKLA wrócił bez medalu Tomasz Kasjaniuk
Bez medali powrócili lekkoatleci OKLA Ostrołęka z Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Suwałkach.

Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Konrada Szustera zaprezentowali się tym razem poniżej oczekiwań, chociaż ambitnie walczyli o jak najlepsze rezultaty. Dwunaste miejsce w biegu na 400 m zajęła Klaudia Borkowska z wynikiem 59.44 s, żegnając się z rywalizacją w półfinale mistrzostw. W biegu eliminacyjnym pobiegła w czasie 59.38 s. Złoty medal na tym dystansie wywalczyła Natalia Kaczmarek z ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski z wynikiem 54.50 s.

Trzynastą lokatę w mistrzostwach zajął w konkursie pchnięcia kulą (6 kg) Mateusz Boruch, który uzyskał wynik 15.24 m. Warto podkreślić, że podopieczny trenera Konrada Szustera pchnął w tym sezonie kulę już ponad 16 metrów. W konkursie zwyciężył Konrad Bukowiecki wynikiem, który wynikiem 22.29 m poprawił rekord MPJ w pchnięciu kulą ustanowiony przez siebie przed rokiem (22.21 m).

W zawodach wystąpiła jeszcze Natalia Nowak, która z kontuzją ukończyła bieg na 3000 m z wynikiem 13:55.19. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego została sklasyfikowana na 23 miejscu. Mistrzynią Polski na tym dystansie została Agnieszka Filipkowska z LKB Rudnik - 9:57.30