Medale i kwalifikacje ostrołęckich lekkoatletów

Reprezentanci OKLA Ostrołęka z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski Młodzików.
Reprezentanci OKLA Ostrołęka z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski Młodzików. A. Dobkowski
Świetny występ w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Pasłęku zanotowali reprezentanci OKLA Ostrołęka. W imprezie podopieczni trenerów Roberta Brzuzego, Katarzyny Szuster i Bartosza Witkowskiego wywalczyli w sumie pięć medali i przepustki na Mistrzostwa Polski Młodzików.

Świetny występ na swoim koncie zapisał Oskar Żebrowski. Podopieczny trenera Roberta Brzuzego sięgnął po dwa medale.

Złoty zdobył w konkursie rzutu dyskiem (1 kg) z wynikiem 40.35 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Brąz wywalczył z kolei w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) z wynikiem 13.58 m. Z zawodów ze srebrnym medalem powróciła z kolei Aleksandra Olewiecka. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w sprincie na 100 metrów uzyskała świetny czas 13.15 s.

Również srebrny medal w zawodach wywalczyła Maria Gawrych. Zawodniczka prowadzona przez trener Katarzynę Szuster w rzucie dyskiem (0.75 kg) uzyskała 33.75 m. Po brąz w rzucie oszczepem (600 g) sięgnął z kolei drugi z podopiecznych trenera Roberta Brzuzego - Damian Niedźwiecki z wynikiem 49.42 m. Ten sam zawodnik mógł wywalczyć również drugi medal, ale w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) wynik 13.35 m dał mu piąte miejsce. Również piąte miejsce w konkursie pchnięciu kulą (3 kg) zajęła Maria Gawrych z wynikiem 9.92 m. Bardzo dobry wynik na 1000 m uzyskała Wiktoria Orzoł - 3:15.72, ale została sklasyfikowana również na piątym miejscu. Szósta w skoku w dal była z kolei Karolina Pyskło z wynikiem 4.54 m.

Złoty medal w zawodach wywalczył również Adam Piątkowski z UKS Siódemka Ostrołęka, którzy okazał się najszybszy na dystansie 600 metrów z wynikiem 1:30.83. Więcej o starcie ostrołęckich lekkoatletów i kwalifikacjach na Mistrzostwa Polski Młodzików we wtorkowym papierowym wydaniu Tygodnika Ostrołęckiego.