Medale Grand Prix dla Magdy i Marysi

Pływackie skarby Ostrołęki - Marysia Murawska i Magda Kowalska
Pływackie skarby Ostrołęki - Marysia Murawska i Magda Kowalska UKS Piątka Ostrołęka
Nie dają o sobie zapomnieć zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka, które z kolejnych zawodów powracają z medalami i nowymi rekordami życiowymi.

Tym razem świetny występ na swoim koncie zapisały Magda Kowalska i Marysia Murawska. Podopieczne trenera Andrzeja Pyskły w Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego w stolicy kraju wywalczyły pięć medali.

Marysia Murawska w roczniku 2003 wywalczyła trzy złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym z czasem 27.64 s, 100 m stylem dowolnym z czasem 59.53 s, 50 m stylem klasycznym z czasem 35.66 s. Na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym podopieczna trenera Andrzeja Pyskły nie tylko poprawiła rekordy życiowe, ale ustanowiła najlepsze obecnie wyniki na krajowych listach w swojej kategorii wiekowej.

Druga z zawodniczek UKS Piątka - Magda Kowalska w roczniku 2004 wywalczyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:17.02. który jest nie tylko nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad dwie sekundy, ale również jednocześnie plasuje zawodniczkę na drugim miejscu na krajowych listach. W zawodach Magda sięgnęła również po srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 31.23 s, oraz zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:09.21 s. Na obu dystansach ustanowiła nowe rekordy życiowe.

– W klasyfikacji na najlepszych zawodników Marysia Murawska w roczniku 2003 zajęła pierwsze miejsce, a Magda Kowalska w roczniku 2004 uplasowała się na czwartym miejscu – mówi szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. – W klasyfikacji medalowej na 23 startujące kluby zajęliśmy trzecie miejsce. Wyniki uzyskane przez zawodniczki pokazują, że należą obecnie do grona najlepszych zawodniczek w kraju w swoich kategoriach wiekowych.