Mecz walki Korony HiD z Makowianką. Zobacz zdjęcia i wideo

W walce o piłkę Michał Krupka, który wiosną będzie bronił barw ostrołęckiej Korony HiD. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD pokonali w starciu 19. kolejki ligi okręgowej Makowiankę Maków Mazowiecki 2:1.

Korona HID Ostrołęka - Makowianka Maków Maz.

W spotkaniu rozegranym na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa pierwsze trafienie już w szóstej minucie meczu zadali gospodarze. Grzegorza Gorzocha pokonał Paweł Dzbeński. W pierwszej połowie kibice więcej bramek już nie zobaczyli, chociaż obie drużyny stwarzały kolejne sytuacje.

Po zmianie stron to Makowianka była zespołem zdecydowanie aktywniejszym, ale nie potrafiła pokonać Sebastiana Szczechowiaka. W odpowiedzi Korona HiD zdobyła drugiego gola za sprawą Patryka Wysockiego, który ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonał golkipera Makowianki.

Goście honorową bramkę zdobyli na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, a jej autorem był Dawid Buczeński.

- Cieszymy się ze zwycięstwa i trzech punktów w tym meczu - mówił po meczu trener Korony HiD Tomasz Słowik. - W naszej grze z pewnością można znaleźć sporo mankamentów, nad którymi będziemy pracować w najbliższych tygodniach.

- Byliśmy zespołem tak nieskutecznym w tym meczu, że nie mogliśmy odnieść zwycięstwa - mówił prezes Makowianki Wojciech Traczewski. - Nie mamy w tym sezonie żadnych szans na awans, ale musimy się postarać, aby wróciła dobra dyspozycja z końca rundy jesiennej.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Makowianka Maków Mazowiecki 2:1 (1:0)

Bramki: Dzbeński 6., Wysocki 81. - Buczeński 89.

Korona HiD: Szczechowiak - K. Kamionowski, Grochocki, P. Kamionowski, Rupacz - Orzoł (60. Krupka), Kaczyński (55. Górski), Wysocki, Dzbeński, Rudziński (75. Nosek), Sokół (83. Szkopek)