Mecz o dwóch obliczach z wygraną Trójki Ostrołęka [WIDEO, ZDJĘCIA]

14. kolejka II ligi piłki ręcznej okazała się szczęśliwa dla Trójki Ostrołęka. Podopieczni Radosława Żebrowskiego na własnym parkiecie pokonali TS Siemiatycze 29:27. Wygrana nie przyszła łatwo, choć wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty do przerwy.

W pierwszej połowie obejrzeliśmy dobrą grę ostrołęckiej Trójki - gospodarze wyraźnie lepiej weszli w mecz i osiągnęli czterobramkową przewagę, którą później już tylko systematycznie powiększali. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 20:13 dla Trójki i wydawało się, że ciężko będzie zmarnować taką przewagę. Nie doceniliśmy jednak gości z Siemiatycz - po zmianie stron wrócili oni do gry i na dziesięć minut przed końcem meczu doprowadzili do remisu 24:24. Końcówkę lepiej rozegrali gospodarze - emocjonujący mecz zakończył się ich wygraną 29:27.

Najlepszym strzelcem w zespole Trójki był Rafał Niećko, autor 7 goli. Z kolei dla TS Siemiatycze najwięcej bramek (8) rzucił Jakub Szyszko. Dla Trójki było to już siódme zwycięstwo w tym sezonie, podopieczni trenera Żebrowskiego mają na koncie także siedem porażek i zajmują 6. miejsce w tabeli. TS Siemiatycze jest ostatni z bilansem 2 zwycięstw i 12 porażek.

Trójka Ostrołęka - TS Siemiatycze 29:27 (20:13)

Trójka: 1. K. Dworak, 2. T. Wiśniewski, 4. H. Milewski, 6. P. Kuliś, 7. Ł. Kosiński, 8. E. Obidziński, 9. P. Kośnik, 10. K. Zieliński, 11. M. Świerżewski, 12. K. Minasiewicz, 13. S. Dmowski, 14. R. Niećko, 15. Ł. Kowalczyk, 18. A. Kraszewski, 20. G. Gawkowski, 37. B. Wojdyna. Trener: Radosław Żebrowski;

TS: 2. Ł. Daciuk, 3. G. Jarocki, 4. E. Kapela, 5. M. Jaroszewicz, 10. A. Gumieniak, 14. B. Stasiuk, 21. J. Bartosiak, 22. P. Niesterowicz, 23. M. Jaworski, 27. J. Syszko, 33. J. Tatarczuk, 44. M. Porzeziński, 46. S. Kałucki. Trener: Norbert Marks;