Mazovia za silna dla MKS Przasnysz

MKS Przasnysz musiał przełknąć gorycz porażki na zakończenie rundy jesiennej
MKS Przasnysz musiał przełknąć gorycz porażki na zakończenie rundy jesiennej Arkadiusz Dobkowski
Dużo emocji dostarczyło spotkanie na zakończenie rundy jesiennej IV ligi mazowieckiej w Przasnyszu, gdzie miejscowy MKS podejmował Mazovię Mińsk Mazowiecki. Podopiecznym trenera Wiktora Pełkowskiego bardzo zależało na odniesieniu korzystnego wyniku, jednak rywal był tym razem skuteczniejszy.

W 25. minucie spotkania Jewhen Romanow wpisał się na listę strzelców po podaniu od Sebastiana Kaczyńskiego. Jedenaście minut później na listę strzelców wpisał się z kolei Sebastian Kaczyński przy asyście od Daniela Smugi. Do przerwy goście prowadzili 2:0, a po zmianie stron kolejnego gola na swoim koncie zapisał Sebastian Kaczyński, który dobił strzał Daniela Smugi. Podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego mogli odpowiedzieć w 55. minucie meczu, ale Michał Pragacz nie wykorzystał rzutu karnego.

W 60. minucie spotkania gospodarze zdobyli wreszcie pierwszą bramkę za sprawą Kamila Rutkowskiego, który wykorzystał podanie od Macieja Smolińskiego. Pięć minut później MKS Przasnysz zdobyli drugiego gola, a tym razem do siatki rywali trafił Artur Gawęda przy asyście Michała Pragacza. Podopieczni trenera Wiktora Pełkowskiego walczyli o trzeciego gola, ale sytuację skomplikowała druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kamila Rutkowskiego. Ostatecznie kropkę na "i" postawili goście, którzy w doliczonym czasie gry zdobyli dwa gole. Najpierw Piotr Sobótka wykorzystał asystę od Mateusza Janusiewicza, a następnie ten sam zawodnik zdobył drugiego gola po podaniu od Alana Gańko.

W dziewiętnastu spotkaniach rundy jesiennej piłkarze MKS Przasnysz odnieśli pięć zwycięstw, zanotowali osiem remisów i sześć porażek. Jesienią podopiecznym trenera Wiktora Pełkowskiego pozostaje jeszcze jedno spotkanie. W finale Pucharu Polski w okręgu w niedzielę, 27 listopada przasnyszanie zmierzą się na wyjeździe z Wkrą Żuromin.

MKS Przasnysz - Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:5 (0:2)
Bramki: Rutkowski 60., Gawęda 65. - Romanow 25., Kaczyński 36. 55., Sobótka 90.+1 90.+4
Czerwona kartka: Rutkowski 85. (za dwie żółte)

Przasnysz: Szymański - Zakrzewski, M. Pragacz, Chełchowski, Pepłowski - Przebierała (46. Grędziński), Rutkowski, T. Pragacz (75. Bartosiewicz), Smoliński, Kosiorek (80. Szypulski) - Gawęda