MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2024 - wyniki w szkołach powiatu ostrołęckiego

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. Polska Press
Liczba absolwentów w roku szkolnym 2023/2024 w szkołach dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Ostrołęcki, kończących się maturą wyniosła 196 uczniów. Do egzaminu maturalnego przystąpiło 125 uczniów, tj. (64 proc. ogólnej liczby absolwentów), z czego 93 osoby to absolwenci technikum, natomiast 21 uczniów to absolwenci liceum ogólnokształcącego. Maturę zdały 62 osoby, tj. 50 proc. przystępujących do matury.

Spośród szkół zawodowych dla młodzieży najlepiej wypadli absolwenci Technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie (71 proc.), absolwenci Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie (67%) oraz absolwenci Technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie (60%).

W Polsce zdawalność matury w technikach wyniosła 78,1 proc., natomiast w województwie mazowieckim 79 proc..

Dobrym wynikiem (71 proc.) zdawalności mogą cieszyć się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu,

Zdawalność matury w liceach ogólnokształcących w Polsce wyniosła 88,6 proc., natomiast w województwie mazowieckim 89 proc.

Najlepszą zdawalność matur ogółem dla zespołu odnotowano w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie - (67 proc.) oraz w Zespole Szkół Powiatowych im. Ks. A. Bargielskiego w Myszyńcu - 60 proc. (zdawalność matur ogółem w Polsce wyniosła 84,1 proc., natomiast w województwie mazowieckim 86 proc.).

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w czerwcu) oraz w terminie poprawkowym (w sierpniu), udostępnione będą 10 września 2024 r.

Źródło: www.powiatostrolecki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki