MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Market Plus chce do Makowa

(mb)
Niemiecka sieć handlowa Market Plus chce otworzyć swoją placówkę w Makowie. Przedstawiciele Market Plus po rekonesansie w Makowie upatrzyli sobie teren przy ul. Polnej, naprzeciw przychodni.

Chcieliby postawić swój market na gruncie miejskim, ale także na fragmencie placu Zespołu Szkół, który należy do powiatu. Zwrócili się więc do powiatu i do miasta o sprzedaż tych gruntów.
Władze powiatu uzależniły swoją decyzję od decyzji miasta.
Takie decyzje podejmuje burmistrz, ale postanowiłem skonsultować się z radnymi, a także z przedsiębiorcami powiedział nam burmistrz Tadeusz Ciak.
Podczas posiedzeń komisji Rady Miejskiej radni radzili burmistrzowi, żeby nie sprzedawać gruntów. Podobnego zdania byli makowscy przedsiębiorcy, którzy w czerwcu podczas spotkania w ratuszu byli generalnie przeciwni budowie sporego sklepu w centrum miasta. Tłumaczyli to trudną sytuacją na rynku. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 przedstawicieli makowskiego biznesu.
Odmówiłem więc sprzedaży miejskiego gruntu mówi burmistrz Ciak. Nie znaczy to jednak, że Market Plus nie wybuduje się w Makowie. Może przecież kupić inne grunty od osób prywatnych.
Przedstawiciele niemieckiej firmy twierdzą, że w swoim markecie zatrudniliby 12 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki