MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marian Krupiński nie żyje. 27.11.2021 zmarł znany w regionie działacz ludowy, radny wojewódzki. Pogrzeb 3.12.2021

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
W sobotę 27 listopada 2021 roku zmarł – w wieku 74 lat – Marian Krupiński. Uroczystości pogrzebowe Mariana Krupińskiego odbędą się w piątek 3.12.2021 r.

Różaniec odmawiany będzie 1 i 2 grudnia o godz.18.00 w domu pogrzebowym w Brzeźnie,

W piątek, 3 grudnia 2021, o godz. 11.30 wyprowadzenie ciała zmarłego z domu pogrzebowego w miejscowości Brzeźno, gm. Goworowo, ok. 12.15 uroczysta msza św. pogrzebowa w Sanktuarium Matki Bożej w Wąsewie.

Po mszy św. słowa ostatniego pożegnania wygłoszą:

  • w imieniu wszystkich samorządowców Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik,
  • w imieniu koleżanek i kolegów z Polskiego Stronnictwa Ludowego - przewodniczący Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski,
  • w imieniu stowarzyszeń KGW, OSP, i innych organizacji poza rządowych oraz w imieniu mieszkańców gminy - Rafał Kowalczyk, wójt gminy Wąsewo.

W Wąsewie parkingi zorganizowane będą przed i za kościołem. W ustawianiu aut pomagać będą strażacy.

Marian Krupiński to znany w regionie działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przez wiele lat był radnym wojewódzkim, był także wiceprzewodniczącym sejmiku Mazowsza.

Świętej pamięci Marian Krupiński był między innymi dyrektorem ostrołęckiej delegatury urzędu marszałkowskiego; kierował też ostrołęcką filią Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ostatnich latach pracował w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Był bardzo aktywnym człowiekiem - jako przedstawiciel marszałka Mazowsza bywał na większości wydarzeń w całym regionie. Spotkaliśmy go ostatnio 14 listopada w Goworowie, podczas obchodów stulecia OSP.

Rodzinie i bliskim świętej pamięci Mariana Krupińskiego składamy szczere wyrazy współczucia.

nekrolog

nekrolog

Mariana Krupińskiego pożegnał już Dariusz Łukaszewski – wójt gminy Kadzidło, który w mediach społecznościowych napisał:

Zmarł Marian Krupiński. Człowiek dobry. Życzliwy. Wierny sojusznik Kurpiowszczyzny. Kłaniam się nisko Zmarłemu. Bardzo nisko.

Z niedowierzaniem przyjmuję tę smutną wiadomość o śmierci Mariana Krupińskiego-naszego przyjaciela, który jeszcze nie dawno był wśród nas. Śmierć zawsze przychodzi niezapowiedziana i nieproszona, zawsze nie w porę, zawsze sprawia ból.
Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia. Wspomnienia o dobrym człowieku, który pomagał ludziom, samorządom, którego znaliśmy, szanowaliśmy, podziwialiśmy a którego już z nami nie ma. Dzięki Marianie za każde spotkanie, za każdą rozmowę za każdą pomoc. Będzie nam Cię bardzo brakowało
- napisał na FB Rafał Kowalczyk, wójt gminy Wąsewo.

Mariana Krupińskiego pożegnał też poseł Arkadiusz Czartoryski.

Trudno mi uwierzyć... Zmarł Marian Krupiński. Pozostanie w mojej pamięci jako dobry, uczynny człowiek. Pomimo działalności w innych partiach politycznych, nigdy nie doznałem od Mariana nawet odrobiny nieżyczliwości. Przeciwnie był zawsze pomocny, życzliwy, skutecznie pracujący dla swojego regionu. To wielka strata dla Ostrołęki i całego naszego regionu. Spoczywaj w pokoju kolego.

Mariana Krupińskiego pożegnał też Związek Kurpiów: Zmarł Marian Krupiński. W sierpniu tego roku został uhonorowany Kurpikiem 20. Od kilkudziesięciu lat był aktywny w życiu publicznym. Współpracował z organizacjami, stowarzyszeniami, samorządami. Był związany z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, sprawował funkcję radnego mazowieckiego. Otwarty, wszechstronny i zaangażowany w życie kulturalne Kurpiów. Czas przeszły zasmuca, tak jak zasmuciła nas wiadomość o odejściu Mariana Krupińskiego. Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

O śmierci Mariana Krupińskiego poinformowało także Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce:

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Krupińskiego członka Rady Muzeum przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Zasiadał w jej składzie od pierwszej kadencji jako przedstawiciel Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego życzliwość i zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej, ochrony dziedzictwa Kurpiów były powszechnie znane i doceniane. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, przyjazny. Wyrazy szczerego żalu i współczucia kierujemy do bliskich Zmarłego Mariana Krupińskiego. R.I.P. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Świętej pamięci Mariana Krupińskiego pożegnał samorząd Ostrowi Mazowieckiej:

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas Ś. P. Marian Krupiński, wieloletni radny sejmiku województwa mazowieckiego. Rodzinie oraz Przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
Rada Miasta Ostrów Mazowiecka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki