MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marcin Majewski, żołnierz 52. batalionu lekkiej piechoty w Komorowie, będzie walczył na gali Babilon Promotions w formule K1

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
St. szer. Marcin Majewski, żołnierz 52. batalionu lekkiej piechoty w Komorowie, 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie walczył na gali Babilon Promotions w formule K1. Główne cele, które sobie postawił, to zdobycie stopnia podoficerskiego oraz wygranie najważniejszej walki na ringu zawodowym.

St. szer. Marcin Majewski pochodzi z Modlinka w gminie Wąsewo. Od kilku lat jest zawodnikiem Academia Gorilla Ostrów Mazowiecka. Jego osiągnięcia sportowe zostały dostrzeżone i wkrótce otrzymał powołanie do kadry terytorialsów w kickboxingu. Potem reprezentował klub w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kaliszu.

Na swoim koncie ma medale rangi Mistrzostw Polski, Pucharów Polski oraz zawodów międzynarodowych. Występował na takich galach, jak King of Kings, HFO czy Granda Pro. 13 maja zmierzy się na ringu jednej z najbardziej prestiżowych gal bokserskich w Polsce – Babilon Promotions.

Marcin na co dzień łączy pracę stolarza i trenera kickboxingu. Dodatkowo angażuje się w szkolenie początkujących adeptów, którym pomaga stawiać pierwsze kroki w sportach walki.

Przygodę ze sportami walki zacząłem w wieku 17 lat, ale była to chwilowa pasja, szybko zrezygnowałem. Wynikało to bardziej z problemów logistycznych, bo mieszkałem w małej wiosce, treningi były daleko i późno, a ja nie miałem jak wracać do domu. Miłość do sportów walki jednak tliła się we mnie cały czas i w wieku 20 lat wróciłem na salę. Pierwsze sukcesy przyszły dość szybko, po niespełna roku treningu wygrałem swój pierwszy medal na Mistrzostwach Polski WKSF. W późniejszych latach „obijałem” się na ligach, zawodach i galach pod patronatem PZKB (Polskiego Związku Kickboxingu). Udało się zdobyć kilka medali i masę doświadczenia. Z tyłu głowy jednak czułem, że moje miejsce jest na ringach zawodowych. Adrenalina i emocje towarzyszące są nieporównywalnie większe niż w walce amatorskiej

– mówi st.szer. Marcin Majewski.

Marcin Majewski uważa, że życie sportowca i żołnierza wzajemnie się przenika i uzupełnia, a wartości wyniesione z sal treningowych, takie jak samodyscyplina, systematyczność i pokora, przekładają się na służbę w wojsku.

Tylko z pozoru kickboxing wydaje się indywidualnym sportem. Na samym końcu, w ringu jestem sam, ale w przygotowaniach do walki jest nade mną sztab ludzi, z którym pracuję na ten sukces. Podobnie jest w wojsku - najważniejsze jest współdziałanie w zespole – zgodnie z myślą „jesteśmy tak silni, jak nasze najsłabsze ogniwo”

- mówi.

St.szer. Marcin Majewski jest żołnierzem od 2019 r., służy w 52 batalionie lekkiej piechoty w Komorowie. Reprezentuje 5MBOT w projekcie „Wojownik Niezłomny”, którzy zrzesza pasjonatów sztuk walki. Obecnie walczy o dwie belki na pagonie – czyli o pierwszy stopień podoficerski na kursie SONDA w 5 Mazowieckiej Brygadzie OT.

Mam nadzieję, że uda mi się zostać podoficerem Wojska Polskiego, mam nadzieję, że wygram walkę na gali Babilon – to dwa najważniejsze cele, które sobie postawiłem

– podsumowuje st. szer. Majewski.

Źródło: 5. MBOT

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki