Manuela Wikieł z trzema medalami Mistrzostw Polski Seniorów

Manuela Wikieł teraz będzie zdobywała medale dla AZS UWM Olsztyn.
Manuela Wikieł teraz będzie zdobywała medale dla AZS UWM Olsztyn. Fot. A. Dobkowski
Świetnymi startami Mistrzostwa Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła najlepsza ostrołęcka pływaczka Manuela Wikieł.

Wychowanka Włodzimierza Janczewskiego w bardzo wyczerpującym wyścigu na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce z wynikiem 17:24.83. Osiągnięty rezultat dał naszej zawodniczce brązowy medal w rywalizacji seniorek, ale jednocześnie złoto w klasyfikacji młodzieżowców. Najszybciej na tym dystansie popłynęła z kolei Natalia Charlos, której zajęło to 16:55.64.
- Bardzo się cieszymy z takiego wyniki Manueli, bowiem jej forma była trochę niewiadomą - tłumaczy ojciec zawodniczki, Paweł Wikieł. - Ze względu na maturę Manuela nie mogła ostatnio trenować normalnie i do imprezy przygotowywała się bez trenera w wolnych chwilach. Dlatego te dwa medale na tym dystansie, zarówno w seniorach, jak i młodzieżowcach są dla niej wielkim sukcesem.

Kolejny medal na mistrzostwach Manuela Wikieł zdobyła już w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym i to niestety nie z ostrołęckim klubie. Tuż przed najważniejszymi zawodami w sezonie nasza najlepsza pływaczka sfinalizowała umowę z AZS UWM Olsztyn dla którego będzie teraz zdobywać medale. Brąz w sztafecie Manuela zdobyła wraz z Aleksandrą Putrą, Moniką Chodyną i Monika Czerniak. Na mecie olsztyńska sztafeta zameldowała się z czasem 8:28,12. Rywalizację wygrały zawodniczki AZS AWF Warszawa z Otylią Jędrzejczak na czele, którym zajęło to 8:22,73.
- Zawsze marzyłem o tym, aby moje córki razem wystartowały w Mistrzostwach Polski Seniorów, ale niestety nie było to możliwe - mówi ojciec zawodniczek Paweł Wikieł. - W Ostrołęce nie potrafią za zdobyte medale powiedzieć nawet dziękuję. Manueli za sukcesy obniżono stypendium, dlatego nie mogliśmy dłużej czekać. Musieliśmy razem wybrać dla niej klub w którym będzie mogła się rozwijać i spokojnie myśleć o przygotowaniach do ważnych imprez.

Szansę występu w Mistrzostwach Polski Seniorów na 50-metrowym basenie otrzymała od Polskiego Związku Pływackiego właśnie, trzynastoletnia Angelika Wikieł, które świetne występy na krajowej i międzynarodowej arenie zostały zauważone. Reprezentantka UŚKS Ostrołęka jest najmłodszą zawodniczką startującą na tej imprezie. Pierwszym jej startem był wyścig na 50 metrów stylem klasycznym, w którym podopieczne Włodzimierza Janczewskiego ukończyła eliminacje na 31. pozycji z czasem 35,67 s, ustanawiając nowy rekord życiowy. W sobotę naszą zawodniczkę czeka wyścig na 200 metrów stylem klasycznym. Jej starsza siostra w kolejnych dniach imprezy ścigać się będzie na dystansach 400 i 800 metrów stylem dowolnym.