Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mandat radnego kosztuje

jp
Radni, którzy przyjechali z wakacji do Ostrołęki służbowym samochodem Urzędu Miejskiego, zapłacą.

Po 637 zł i 10 groszy muszą wpłacić do kasy Urzędu Miejskiego ostrołęccy radni Lesław Chojnowski i Wojciech Zarzycki (Nasza Ostrołęka). Radni ci przyjechali z wakacji nad morzem na nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej służbowym samochodem ostrołęckiego magistratu.
O sprawie pisaliśmy tydzień temu. Na nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej musiała się stawić połowa radnych plus jeden, aby rada mogła podejmować prawomocne decyzje. Ponieważ nadzwyczajną sesję zwołano w czasie wakacji, radni, którzy wyjechali z miasta, mieli problem z dotarciem na czas do Ostrołęki. Wojciech Zarzycki i Lesław Chojnowski poprosili prezydenta, by przysłał po nich samochód do Władysławowa. Zarzycki bowiem pojechał nad morze autokarem z grupą koszykarek i nie miał tam samochodu. Chojnowski zaś, jak nam tłumaczył, nie mógł prowadzić swojego samochodu, bo poprzedniego wieczoru brał udział w spotkaniu towarzyskim.
Lesław Chojnowski zapewnił nas wówczas, że wraz z radnym Zarzyckim zapłacą za udostępnienie samochodu. Rzeczywiście tak się stało. Lesław Chojnowski dostarczył nam wezwanie do zapłaty wystawione na swoje nazwisko i dowód wpłaty opiewający na 637 zł i 10 groszy. Drugie tyle ma zapłacić Wojciech Zarzycki. W sumie za dwukrotny kurs do Władysławowa i z powrotem (samochód pojechał po radnych, przywiózł ich, potem odwiózł do Władysławowa i wrócił do Ostrołęki) Urząd Miejski zażądał 1274 zł i 20 gr. Prezydent policzył kurs po oficjalnych stawkach ustalonych przez ministra infrastruktury za korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych. Wynosi ona ok. 78 groszy za kilometr (około - bo jest wyliczana do czwartego miejsca po przecinku).
Według karty drogowej nr 8/04 prowadzonej dla służbowego samochodu o numerze rejestracyjnym WO 04141 (żółty renault kangoo jeżdżący w wydziale dróg i inwestycji), auto dla potrzeb obu radnych przejechało 1624 kilometry.

Wyjaśnienie. W poprzednim "Tygodniku", podając dane o wysokości dochodów radnych Zarzyckiego i Chojnowskiego, napisaliśmy, że radny Chojnowski zarabia przeciętnie 5300 zł miesięcznie. Jednak powyższa kwota obrazuje łączne dochody Lesława Chojnowskiego i jego żony. Za nieprecyzyjną informację przepraszamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki