Małkinia Górna w finałach Mazowsza. Zobacz zdjęcia i wideo

od 16 lat
Sporo emocji dostarczyła rywalizacja w finałach międzypowiatowych sztafetowych biegów przełajowych.

W zawodach przeprowadzonych na terenach położonych nad Narwią w gronie szkół podstawowych nie mieli sobie równych reprezentanci SP nr 2 z Małkini Górnej, którzy rywalizację 10 x 800 metrów ukończyli w czasie 34 minut. Drugie miejsce wywalczyła SP nr 5 Wyszków z wynikiem 39:16, a na najniższym podium znalazła się SP Kadzidło - 34:56. W gronie dziewcząt zwyciężyła SP Olszewo-Borki z czasem 37:15. Na podium znalazły się jeszcze SP Myszyniec - 37:23 i PSP Chorzele - 37:27.

W rywalizacji gimnazjalistek najlepsze okazało się PG Myszyniec - 34:34. Na podium stanęły jeszcze zawodniczki z Olszewo-Borek - 34:36 i Jednorożca 35:48. W gronie chłopców na dystansie 10 x 1000 metrów zwyciężyło PG Jednorożec - 32:12, przed PG Myszyniec - 32:32 i PG Czerwin - 33:09. Awans wywalczyły po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii.

SP nr 2 Małkinia wystąpiła w składzie: Krystian Sadowski, Stanisław Rukat, Dawid Rostkowski, Maciej Wolert, Kacper Krzywicki, Adam Nowacki, Jakub Iwanowski, Mateusz Fydrych, Oliwier Kamiński, Grzegorz Płocienicki.