MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małkinia Górna. Targowisko: "stare” przeszło do historii, wkrótce przy ul. Kolejowej zostanie otwarte gminne targowisko „Mój Rynek"

Hanna Chromińska
Małkinia Górna. Targowisko: "stare” przeszło do historii 22.06.2019
Małkinia Górna. Targowisko: "stare” przeszło do historii 22.06.2019 Hanna Chromińska
Małkinia Górna. W sobotę 22.06.2019 r. kupcy i klienci po raz ostatni spotkali na małkińskim targowisku przy ul. Przedszkolnej i Biegańskiego.

W rozmowach na tematy handlowe słychać było nutkę nostalgii. Trzy pokolenia pań przy stoisku z kwiatami się trochę wzruszyły.
„To był dla nas nie tylko rynek, to taka nasza lokalna galeria handlowa pod gołym niebem. Przez kilkanaście lat przychodziłyśmy tu nie tylko po zakupy – spotykałyśmy się ze znajomymi, w lecie dzieci zawsze domagały się lodów, zimą wybierałyśmy choinki i światełka. Dziś kupię wnuczkom ostatnie lody, a za tydzień w nowym miejscy poszukamy starych znajomych.”

Co będzie na miejscu dawnego targowiska?

Władze gminy i Gminna Spółdzielnia zgadzają się w jednej kwestii - że jest to sprawa całkowicie otwarta. Na razie nie są na ten prowadzone żadne rozmowy. Nieoficjalnie mówi się, że przeznaczenie placu po zamkniętym już targowisku będzie rozważane za kilka tygodni, gdy okaże się w jakim stopniu „Mój Rynek” spełni oczekiwania sprzedawców i nabywców.

Zobacz inne materiały z gm. Małkinia Górna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki