MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małkinia Górna: Etiuda teatralna „eMOCcje” koła teatralnego GOKiS w Małkini Górnej. 21.06.2021 Zdjęcia, wideo

Hanna Chromińska
Na scenie wystąpili aktorzy w wieku od 7 do 12 lat

W poniedziałek 21 czerwca 2021 w małkińskim Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się pierwszy występ członków koła teatralnego. W etiudzie teatralnej „eMOCje” wystąpili aktorzy w wieku od 7 do 12 lat: Agata, Blanka, Dominika, Filip, Janek, Jakub, Julia, Kornelia, Lena, Zuzanna.

Witając zaproszonych gości Ewa Siwek - dyrektor GOKiS – wyraziła ogromną radość, że mimo utrudnień wynikających z pandemii udało się zrealizować pierwszy w historii GOKiS występ koła teatralnego.

Bożena Kordek - wójt gminy Małkinia Górna –podkreśliła konieczność możliwie wczesnego wskazywania dzieciom sposobów kontaktu z kulturą i sztuką.

Etiuda teatralna to najmniejszy skończony spektakl teatralny stanowiący jednocześnie zadanie aktorskie – na przykład ćwiczenie wybranych elementów gry aktorskiej. Trwająca około 20 min. etiuda „eMOCje” składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to prezentacja emocji przeżywanych przez każdego z nas. W części drugiej młodzi aktorzy zaprezentowali krótką opowieść o poszukiwaniu najważniejszych życiowych wartości.

- Treść zaprezentowanego spektaklu jest wspólnym autorskim dziełem naszej grupy teatralnej. Oznacza to, że wykonawcy etiudy mieli decydujący wpływ na wybór prezentowanych emocji, a także charakter i losy postaci z części drugiej. Prace nad „eMOCjami” rozpoczęliśmy jesienią ubiegłego roku. Pierwszym etapem były warsztaty, w czasie których budowaliśmy zespół, który następnie zapoznawał się z technikami teatralnymi – ruchem, gestem, mimiką, improwizacją, ekspresją i pantomimą. Od listopada do lutego z powodu ograniczeń zajęcia odbywały się online – opowiada reżyserka Dominika Potomska-Pecura. - Po powrocie do zajęć w grupie na dopracowanie spektaklu poświęciliśmy ponad 30 godzin. Sądząc po dzisiejszej reakcji widowni nie był to czas stracony. 28 czerwca o godz. 17.30 zaprezentujemy „eMOCje” na Ostrowskiej Scenie Kameralnej „Undreground” (ul. Prusa 72). Oczywiście zainteresowanych zapraszamy na nasz występ, a od września zaczynamy pracę nad kolejnym spektaklem.

W rozmowach z panią dyrektor rozważamy - na razie jeszcze nieśmiało – utworzenie grupy teatralnej dla osób dorosłych

– dodaje Dominika Potomska-Pecura.

Po nagrodzonym gromkimi brawami spektaklu młodzi aktorzy otrzymali pamiątkowe statuetki… „prawie Oskara”. Był też „teatralny” tort i życzenia wielu dalszych sukcesów.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki