MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małkinia Górna. Bieg Pamięci II Wojny Światowej. 12.09.2020. Zdjęcia

Hanna Chromińska
W Małkini Górnej, w sobotę 12 września 2020, zorganizowano Bieg Pamięci II Wojny Światowej. Wzięło w nim udział 29 biegaczek i 41 biegaczy.

Ideą biegu, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, było uczczenie ofiar II wojny światowej oraz przypomnienie, że podobna tragedia nigdy nie powinna się powtórzyć.

Organizując bieg małkiński GOKiS nie wprowadził ograniczeń wiekowych i elementu rywalizacji. Nie przewidziano punktacji za miejsce, a każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzymywał pamiątkowy medal.

Udział w biegu zadeklarowało łącznie 70 biegaczy. Na starcie przy budynku Urzędu Gminy w Małkini Górnej pojawili się członkowie MKB Team i „Ostrów Biega”, byli też biegacze z Małkini, Ciechanowa, Sokołowa Podlaskiego, Ostródy i Lublińca.

Najmłodszym uczestnikiem biegu był ośmiomiesięczny Janek Swatowski, najstarsi biegacze reprezentowali grupę wiekową 60+.

Po powitaniu uczestników biegu Bożena Kordek - wójt gminy Małkinia Górna powiedziała:

- Liczba osób pamiętających czas wojny stale się zmniejsza. To naturalne, że z tego świata odchodzą świadkowie historii, dla których druga wojna światowa to wydarzenie doznane osobiście. Dla następnych pokoleń ten tragiczny czas to wydarzenie historyczne – coś, o czym się uczymy, czytamy i mówimy, ale czego nie przeżyliśmy osobiście. Dzisiejszy bieg jest symbolem pielęgnowania pamięci o trudnej historii Polski i tragicznych doświadczeniach naszych przodków.

Dziękuję wszystkim, którzy w dzisiejszym dniu zechcieli pokazać, że pamięć o historii jest dla nich ważna.

Trasa biegu została wytyczona na dystansie 2 km. Pierwszy uczestnik biegu pojawił się na mecie po 9 minutach. Po 20 minutach linię mety przekroczyła ostatnia grupa osób maszerujących z kijkami nordic walking.

Tradycyjnie na mecie na uczestników biegu czekała wojskowa grochówka i okolicznościowe medale wręczane przez Bożenę Kordek - wójt gminy Małkinia Górna i Ewę Siwek – dyrektorkę małkińskiego GOKiS.

Zobacz inne materiały

Małkinia Górna. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1.03.2020....

II Bieg WOŚP w Ostrołęce, 12.01.2020

WOŚP 2020 w Ostrołęce. II Bieg WOŚP w Ostrołęce, 12.01.2020 ...

Ostrołęka. Bieg "Tropem Wilczym" 2020 ku czci żołnierzy wyklętych, 1.03.2020

Ostrołęka. Bieg "Tropem Wilczym" 2020 ku czci żołnierzy wykl...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki