Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Makowskie rodowody

ko
Antoni Fabian Michalski, syn Teofili. Zakład fotograficzny Peretza, lata 20. XX w.
Antoni Fabian Michalski, syn Teofili. Zakład fotograficzny Peretza, lata 20. XX w.
Od czasów II wojny światowej społeczność makowska uległa dużym zmianom. Powojenne migracje spowodowały odpływ wielu dawnych mieszkańców Makowa, ale także napływ ludności z innych, niekiedy nawet odległych rejonów kraju. Niewiele też zostało starych makowskich rodów. Należy do nich rodzina Michalskich.

W roku 1857 młynarzówna Teofila z domu Poczman wyszła za mąż za Jana Wacława Michalskiego, syna rolników z okolic Makowa. Teofila miała lat 18, a Jan 21 i zajmował się rzeźnictwem. Ślub odbył się w kościele parafialnym w Makowie, świadkami byli młynarz Feliks Żytowiecki, szwagier Teofili, i Józef Ochterski, szynkarz.
Z ośmiorga dzieci Jana i Teofili tylko troje doczekało się potomstwa. Czworo zmarło w dzieciństwie, syn Bartłomiej został księdzem, dzieci doczekali się: Franciszek Jan (który podobnie jak ojciec został rzeźnikiem), Antoni Fabian oraz córka Anna. Ich potomkowie do dzisiaj mieszkają w Makowie.
Teofila Michalska zmarła w Makowie 17 lutego 1918 roku. Świadkami jej śmierci byli syn Franciszek oraz Jan Wolski, stolarz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki