Makowianie pobiegli "piętnastkę". Zobacz zdjęcia

Nagrodzeni uczestnicy biegu w Makowie Mazowieckim.
Nagrodzeni uczestnicy biegu w Makowie Mazowieckim. Fundacja Kocham Maków
Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w największej imprezie biegowej w Makowie Mazowieckim.

Makowska Piętnastka

Reaktywowane zawody pod hasłem "Makowska Piętnastka" cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, ale również kibiców, którzy wspierali lekkoatletów z kilkunastu miejscowości.

W latach dziewięćdziesiątych na trasie Maków - Szelków odbywały się biegi na różnych dystansach. Później nadeszły chude lata, w których zaprzestano organizacji imprez biegowych w Makowie Mazowieckim. To się zmieniło. Z inicjatywy kilku osób przy wsparciu instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych, na fali mody na bieganie, mody na aktywne spędzanie wolnego czasu, Maków pobiegł! I to jak.
- Frekwencja była dla nas dużą niewidomą, do końca nie wiedzieliśmy ilu zawodników przyjedzie do Makowa - podkreśla prezes Fundacji Kocham Maków Bartosz Packo.

Ostatecznie we wszystkich biegach wystartowało ponad osiemdziesiąt osób, w tym 62 zawodników w biegu głównym na dystansie piętnastu kilometrów. W biegu przedszkolaka wystartowało dwanaście dzieci. Najlepszą okazała się Natalia Narojczyk, która kontynuuje rodzinne tradycje biegowe. Jej brat - Mateusz został zwycięzcą biegu na 800 metrów z bardzo dobrym czasem 3:02.

Rywalizację dziewcząt na tym dystansie wygrała Łucja Wrońska z czasem 3:53. Bieg na 1,6 km wygrał Kamil Łyszkowski z czasem 5:31. Wśród dziewcząt rywalizację wygrała Aleksandra Ptak.

Rywalizację w biegu głównym wygrał Krzysztof Siepioła, który dystans 15 kilometrów pokonał w czasie 54:44.
- Ten sam zawodnik wygrał jedną z pierwszych biegowych edycji w latach dziewięćdziesiątych - zaznacza Bartosz Packo. Jak widać forma cały czas na zawodowym poziomie.

Kilka chwil później, na metę wpadł Andrzej Piechna z Ciechanowa z czasem 55:05. Po niespełna dwóch minutach na mecie zameldował się Michał Iwanicki z czasem 56:55s. Rywalizację z czasem poniżej godziny ukończyło ośmiu zawodników. Najlepszą zawodniczką Makowskiej Piętnastki okazała się Anna Rzepecka z Ciechanowa. Druga na mecie zameldowała się Urszula Leśniak z Warszawy, a trzecia Anna Szafrańska z Ciechanowa.

Podczas zawodów prowadzono klasyfikację dla najlepszych zawodników z powiatu makowskiego. W tej kategorii zwyciężył z czasem 1:02:1 Bartosz Bodziakowski. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Narojczyk, który trzeci Rafał Borucki. Wśród Pań z naszego powiatu pierwsze miejsce zajęła Paulina Godlewska z Przeradowa. Druga na mecie pojawiła się Ewelina Grabowska. Podium dopełniła zajmując trzeci stopień Ilona Piecuska, dla której był to pierwszy start w biegu masowym.