MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maków rozsiewa jakość

(mb)
Dyrektor D. Hajdukiewicz (w środku z mikrofonem) i inni współtwórcy sukcesu makowskiego szpitala z otrzymanymi certyfikatami
Dyrektor D. Hajdukiewicz (w środku z mikrofonem) i inni współtwórcy sukcesu makowskiego szpitala z otrzymanymi certyfikatami
Otrzymanie certyfikatów ISO makowski szpital połączył z konferencją poświęconą jakości w opiece zdrowotnej. "Chcemy teraz rozsiewać jakość" - powiedział nam dyrektor szpitala.

Dyrektor D. Hajdukiewicz (w środku z mikrofonem) i inni współtwórcy sukcesu makowskiego szpitala z otrzymanymi certyfikatami

Parę miesięcy temu do makowskiego szpitala dotarła informacja o otrzymaniu certyfikatu ISO 9001: 2000 na zarządzanie jakością oraz certyfikatu ISO 14001 dotyczącego zarządzaniem środowiskiem. Oba te certyfikaty zaświadczają, że w szpitalu działa zintegrowany system zarządzania jakością i środowiskiem.
Certyfikaty te ma w Polsce nie więcej niż 10 publicznych szpitali, makowski jest jedynym na Mazowszu.
12 czerwca w Makowie w sali widowiskowej MDK w obecności ponad 200 osób nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów. Wręczył je Wojciech Piskorski z firmy DNV, która zajmuje się certyfikacją. Gośćmi uroczystości byli uczestnicy II konferencji "Jakość w opiece zdrowotnej - mazowieckie forum dyskusyjne", zorganizowanej przez: Samodzielny Publiczny ZOZ - Zespół Zakładów w Makowie, makowski oddział Towarzystwa Promocji Jakości oraz starostę pow. makowskiego. Przyjechali z różnych szpitali, placówek opieki zdrowotnej oraz organizacji i instytucji z całej Polski (m.in. z Ciechanowa, Gniezna, Kalisza, Krakowa, Katowic, Krotoszyna, Ostrołęki, Poznania, Pruszkowa, Warszawy, Zambrowa), aby przez dwa dni posłuchać wykładów na temat różnych aspektów jakości. Inauguracyjny wykład wygłosiła prof. dr hab. Waleria Hryniewicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie.
- Zorganizowaliśmy tę konferencję, bo po zdobyciu certyfikatów jakości stale ją poprawiamy w naszym szpitalu, ale chcemy też ją rozsiewać jak ziarno na inne placówki - powiedział nam Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor makowskiego szpitala. - Myśleliśmy o placówkach nam najbliższych, a najwyżej o tych położonych na Mazowszu, ale zainteresowanie konferencją jest dużo większe. Nasza konferencja stała się ku naszemu zaskoczeniu konferencją ogólnopolską. Przyjechało ponad 130 osób z całego kraju. Tak duże zainteresowanie wynika także z faktu, że konferencja jest bezpłatna, co jest zasługą sponsorów.
Wraz z wręczeniem certyfikatów jakości dla szpitala, jego dyrektor Dariusz Hajdukiewicz i Urszula Grochowska - naczelna pielęgniarka szpitala w Makowie dostali od Rady Akademii Jakości honorowe tytuły "Menedżera jakości".
Szpital w Makowie ma swoje odznaczenie - medal dr Teofila Sokołowskiego (pierwszego dyrektora makowskiego szpitala), które kapituła tego wyróżnienia przyznaje osobom szczególnie zasłużonym dla tej placówki. 12 czerwca medale otrzymali: prof. Waleria Hryniewicz, Artur Jabłoński i Julita Jarzębowska z Akademii Jakości oraz Teresa Świątkowska i Janusz Zalewski z makowskiego szpitala. (mb)
*
Sponsorzy konferencji: Węglosort Ostrołęka, Ecolab sp. z o.o., Akme Warszawa, Argenta Poznań, Mercator Medical, Sanimax, Higiena, Sarstedt, Braun, BioMerieux, Famed Żywiec, a także firmy sponsorujące posiłki dla uczestników konferencji: Nargo - Andrzej i Hanna Nartonowicz, Magnuszew Duży; Hurtownia Warzyw i Owoców - Wojciech Kozłowski, Maków Maz.; Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy "Jagódka" - Iwona Smoługa, Sońsk; "Neptun" - Jan Ostaszewski, hurtownia ryb, Maków Maz.
Patronat medialny nad konferencją sprawował "Tygodnik Ostrołęcki".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki