MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maków Mazowiecki. Policjanci i cywilni pracownicy komendy w Makowie wsparli ofiary wojny w Ukrainie. 7.04.2022. Zdjęcia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Makowscy policjanci i pracownicy cywilni włączyli się w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć rodzinę - emerytowanego ukraińskiego policjanta, który jest również przedstawicielem zarządu głównego związków zawodowych policjantów na Ukrainie.

W pomoc dla Igora Szewczenki aktywnie włączył się Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu.

- Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu aktywnie włączył się pomoc dla Ukrainy. Między innymi objął opieką rodzinę 63-letniego Igora Szewczenko - emerytowanego ukraińskiego policjanta, który jest również przedstawicielem zarządu głównego związków zawodowych policjantów na Ukrainie. Obecnie przebywa w Polsce i jest odpowiedzialny za transport darów bezpośrednio na Ukrainę. Policjanci i pracownicy cywilni makowskiej komendy włączyli się w tę pomoc i zorganizowali zbiórkę pieniędzy, którą przekazali Igorowi Szewczenko na spotkaniu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego, które odbyło się na terenie powiatu makowskiego – informuje makowska policja.

I dalej:

Podczas tego spotkania Igor Szewczenko w trakcie swojego wystąpienia serdecznie podziękował za pomoc, którą okazali i okazują każdego dnia Polacy obywatelom Ukrainy. Opowiedział o sytuacji na Ukrainie o sobie i swoich bliskich. Słowa, które utkwiły głęboko w naszej pamięci to opowiadanie o huczącym niebie od rakiet balistycznych, rzeczywistości kobiet i dzieci w schronach, rannych i zabitych kolegach.

Zobacz inne materiały z powiatu makowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki