MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mają wielką frajdę z patrona

Ewelina Przygoda
E. Przygoda
W czasie święta szkoły Szkołę Podstawową w Lucynowie zapełniły postacie z książek Jana Brzechwy, który jest patronem placówki od sześciu lat. Impreza rozpoczęła się od powitania gości przez Pana Kleksa, w którego wcieliła się dyrektor Elżbieta Królikowska.

Elżbieta Królikowska najpierw zwróciła się do dzieci z zerówki i zapewniła je, że w tej szkole uczy się ciekawych rzeczy i dużo podróżuje.
- W naszej szkole staramy się otwierać wszystkie umysły. Dzieci muszą chcieć pracować, a nauczyciele i rodzice troszkę pomagają - wyjaśniła dyrektor.
Następnie przeprowadzono teleturniej "Jaki to wiersz", który poprowadziła Oliwia Biernacka. Wzięło w nim udział trzech zawodników, czyli: Magda Reniewicz, Mateusz Powierza i Natalia Powierza. Odgadywali fragmenty utworów Jana Brzechwy, które następnie w całości były odśpiewywane. W szkole odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie za postacie z utworów Jana Brzechwy. Twórczość uczniów oceniało jury w składzie: naczelnik wydziału edukacji Anna Gołębiewska, ks. proboszcz Dariusz Niewęgłowski, Edyta Urbanowska i Joanna Zawisza. Dzieci zaprezentowały się w pięknych i oryginalnych strojach, stąd wybór był trudny. W kategorii klas I - III pierwsze miejsce przypadło Paulinie Wysockiej. Na drugiej pozycji znaleźli się: Julia Powierża, Dawid Nowak, Oliwia Kaczmarska i Dawid Powierża. Trzecie miejsce zajęli: Alicja Kalata, Piotr Nowak i Paulina Zaręba. Wśród starszych uczniów najlepszym strojem popisali się: Natalia Urbanowska, Michał Mikłowski i Wiktoria Zagumna. Na drugiej pozycji znaleźli się: Weronika Mikłowska i Sandra Cyran. Trzecie miejsca zajęła Patrycja Wysocka. Najmłodsi uczniowie z klasy "O" i I a zatańczyli wzruszający taniec serc. Część artystyczną przygotowała Urszula Powierza i Ewa Kopko. Następnie dzieci udały się do swoich klas, by tworzyć ilustracje do fragmentów utworu "Kaczka dziwaczka". Anna Gołębiewska życzyła, by uczniowie zawsze mieli taką frajdę z patrona, jak mają i żeby była ona dla nich chwilą wytchnienia. Tą frajdę doskonale było widać w czasie barwnej i wesołej uroczystości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki