Maja Bieżuńska: trenuje i zdobywa medale

Mariusz Pędzich
Squatina Ostrołęka
Maja Bieżuńska nie tylko prowadzi z sukcesami klub sportowy Squatina Ostrołęka, ale i świetnie sama radzi sobie w rywalizacji sportowej.

Pani „kapitan” Squatiny zdobyła 2 złote medale podczas XVII Otartych Integracyjnych Mistrzostw Wielkopolski w pływaniu w kategorii Masters.

Złoty medal Maja Bieżuńska wywalczyła na 50 metrów stylem motylkowym kobiet z czasem 36.78, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W drugim swoim starcie na 50 metrów stylem klasycznym, który był również biegiem memoriałowym im. Mieczysława Wolniewicza, Maja Bieżuńska zajęła pierwsze miejsce z czasem 40.96. Warto dodać, że reprezentująca barwy Squatiny Ostrołęka Maja Bieżuńska wystartowała po dwuletniej przerwie i wiele wskazuje na to, że będzie walczyć o najwyższe cele w czerwcowych Mistrzostwach Polski.

Jak powiedziała Maja Bieżuńska, pływanie jest dla wszystkich. Jest doskonała zabawą nie tylko dla dzieci i zawodników, ale także dla wszystkich potrzebujących ruchu i zdrowego stylu życia.