Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Magazynierzy nie zasapią się

(z)
Fabryka papieru Intercell z Ostrołęki otrzymała nagrodę "za innowacyjność w stosowaniu informatyki do rozwiązań biznesowych w zakresie nowoczesnych technologii". Nagroda została przyznana podczas VII Kongresu SAP.

Po raz pierwszy firma SAP (producent systemów informatycznych wspomagających zarządzanie) nagrodziła wdrożenia i rozwiązania w konkretnych firmach, które mogą być przykładem dla innych. W sumie SAP wyróżnił dziesięć firm z całej Polski.
Intercell otrzymał nagrodę za wprowadzenie w fabryce rozwiązania pod nazwą Warewhouse Management czyli zarządzania magazynami. Wprowadzony w halach magazynowych Intercellu system komputerowy pozwala nie tylko zarządzać magazynem, ale i kontrolować oraz analizować zachodzące w nim procesy. Po zalogowaniu użytkownika, system automatycznie przydziela magazynierowi zadania: listy towarów, miejsce ich składowania oraz miejsce do którego mają trafić. Prace są rozdzielane pomiędzy kierowców zgodnie z przypisanymi im do obsługi częściami procesu logistycznego magazynu Do identyfikacji towarów wykorzystywane są terminale z czytnikami kodów kreskowych, które komunikują się z serwerem przez sieć radiową. Dzięki temu w czasie rzeczywistym znane są wszystkie procesy zachodzące w magazynie. System pozwala nawet na wyznaczenie optymalnych tras przejazdu wózków widłowych i przyspieszenie dostaw towaru do klientów.
Program obsługujący znakowanie przechowywanych towarów przy użyciu kodów kreskowych uruchomiono po raz pierwszy w czerwcu tego roku w nowym magazynie papieru.
Nagroda SAP to kolejne wyróżnienie przyznane Intercellowi za wprowadzanie nowoczesnych technologii informacyjnych do zarządzania przedsiębiorstwem. W roku 2000 firma otrzymała tytuł najlepiej zinformatyzowanego przedsiębiorstwa przemysłu drzewno-papierniczego w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki