Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Madalena Piekorz w Ostrołęce

cb & stopklatka.pl
M. Piekorz
M. Piekorz stopklatka.pl
Reżyserka głośnego filmu "Pręgi" będzie gościem ostrołęckiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Rejs". Okazja do spotkania z panią Magdą będzie w poniedziałek, 13 grudnia po projekcji filmu o godz. 18.00.

Madalena Piekorz zrealizowała siedem filmów dokumentalnych. Jej pierwszy film: "Dziewczyny z Szymanowa" nagrodzony został Brązowym Lajkonikiem na XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych w Krakowie, "Franciszkanski spontan" otrzymał Nagrodę Honorową Jury na II Małym Przeglądzie Form Dokumentalnych w Szczecinie, a "Przybysze" Grand Prix Festiwalu Euroshorts'99 - wszystkie emitowane w cyklu Jedynki "Czas na dokument".

Od kilku lat realizuje filmy za granica. Najpierw "Znaleźć, zobaczyć, pochować" - film o kobietach w Bośni, które czekają na wiadomość o bliskich po wojnie w byłej Jugoslawii, potem "Piemonte" opowieść o miasteczku na Istrii, w którym mieszka tylko jeden człowiek, a ostatnio "Chicago" - serial dokumentalny dla telewizji TVN (współreżyseria, 25 odcinków).

"Pręgi" według scenariusza Wojciecha Kuczoka to jej debiut fabularny. Otrzymał on nagrodę główną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2004 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki