Rafał Musioł
Macedonia - Polska
Macedonia - Polska Wojciech Wojtkielewicz
Polska pokonała w Skopje Macedonię Północną i z kompletem punktów prowadzi w grupie G eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Poziom gry Biało-Czerwonych był jednak fatalny.

Krzysztof Piątek wszedł na boisku na drugą połowę i już po kilkudziesięciu sekundach strzelił jedynego jak się okazało gola w meczu Macedonia Północna - Polska. Napastnik Biało-Czerwonych oddał strzał przewrotką, piłki nie zdołali trafić ani Robert Lewandowski, ani Kamil Glik, ale ta wpadła do siatki.

Polacy rozegrali w Macedonii bardzo słaby mecz, a w pierwszej połowie sprawiali wrażenie przypadkowego zespołu na tle świetnie zorganizowanych gospodarzy. Macedończykom brakowało jednak szczęścia i precyzji.

Nie przegapcie

W drugiej połowie przypadkowy, ale efektowny gol, wybił gospodarzy z rytmu. W dodatku w końcówce grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Visara Musliu.

Polska po trzech kolejkach prowadzi w tabeli grupy G eliminacji mistrzostw Europy 2020 z dziewięcioma punktami. Drugi jest Izrael, z którym zagramy w poniedziałek (7 pkt, dziś wygrał 3:0 na Łotwie), trzecia Macedonia (4 pkt), czwarta Austria (3), piąta Słowenia (2) i stawkę zamyka Łotwa (0).