Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lubotyń się buduje i remontuje

(ar)
Wójt Gumkowski na budowie wodociągu
Wójt Gumkowski na budowie wodociągu A. Rusinek
Pierwsze półrocze tego roku w gminie Stary Lubotyń to okres ożywionych inwestycji.

- Głównym naszym zadaniem jest wodociągowanie gminy, by dorównać czym prędzej pod tym względem sąsiadom - mówi wójt Ireneusz Gumkowski. - Rozpoczęliśmy budowę wodociągu z Lubotynia Kolonii do Rząśnika. Dalszy etap będzie obejmował odcinek z Lubotynia Morgów przez Stary Turobin do Koskowa. Inwestycje te będą wykonane w tym roku i, co ważne, nie spowodują zadłużenia gminy, staramy się bowiem realizować plany inwestycyjne zgodnie z możliwościami finansowymi. W przyszłym roku będziemy więc prowadzić wodociąg do wiosek: Świeże, Żyłowo, Rabędy, Podbiele, Żochowo, Podbielko, Gumowo, Chmielewo, Klimonty, Grędziki, Rogówek. Chciałbym podziękować mieszkańcom miejscowości, przez które prowadzony jest wodociąg za ich pełną zrozumienia postawę, budowa wodociągu bowiem przebiega miejscami przez pola uprawne, posesje i ogrody. Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji planowany jest na 30 października tego roku, ale wykonawca - ostrołęcka firma Hydrobud, obiecuje, że woda z rur do gospodarstw popłynie już 1 września.
Trwają też intensywne prace remontowe w budynku gminy.
- To pierwszy kapitalny remont od chwili pobudowania tego obiektu przed kilkudziesięciu laty. Wymieniamy cieknący dach, generalnie remontujemy ściany i podłogi. Mam nadzieję, że i urzędnicy i petenci będą lepiej się czuli w odnowionej siedzibie gminy - przypuszcza wójt.
Do końca sierpnia ma być także położony chodnik przy głównej ulicy Lubotynia - na odcinku do Banku Spółdzielczego. Jeżeli gmina dogada się z Radą Powiatu - bo droga jest powiatowa - być może pociągnięta zostanie dalsza część chodnika.
Wójt zapowiada, że jesienią będzie poprowadzone oświetlenie uliczne w Grądzikach i Sulęcine Szlacheckim oraz zbudowany zostanie jeden odcinek drogi utwardzonej - gdzie, zadecyduje o tym Rada Gminy.
- Chcę podkreślić przy tym znakomitą współpracę z Radą Gminy, która składa się z ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych, dzięki czemu łatwiej nam realizować wspólne obowiązki - mówi Ireneusz Gumkowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki