Lowlandersi lepsi od Lakersów w pokazowym meczu futbolu amerykańskiego (zdjęcia, wideo)

Ambicji zawodnikom obu drużyn nie można odmówić.
Ambicji zawodnikom obu drużyn nie można odmówić. A. Dobkowski
Spore zainteresowanie kibiców wzbudziło niedzielne spotkanie futbolu amerykańskiego w którym na bocznym boisku przy ulicy Witosa zmierzyły się zespoły Lowlanders Białystok i Lakers Olsztyn.

Lowlanders Białystok - Lakers Olsztyn

Niestety zawodnicy z Podlasia szybko udowodnili, że są zespołem o klasę lepszym i debiutujący na ligowych boiskach goście z województwa warmińsko-mazurskiego stracili realne szanse na zwycięstwo w zawodach.

Gra toczyła się głównie na połowie olsztynian i już do przerwy mieliśmy zdecydowaną przewagę gospodarzy, który prowadzili 34:0. Po zmianie stron Lowlanders Białystok prawie podwoili wynik, a końcówkę meczu obserwowało zaledwie kilka osób. Podzielone na cztery kwarty spotkanie stało się bowiem przy takiej duże przewadze drużyny z Białegostoku po prostu nudne.

Przypomnijmy, iż Lowlanders Białystok to drużyna, która ma bogate doświadczenie na polskich boiskach FA i występuje obecnie w pierwszej lidze PLFA. Lakers Olsztyn to zespół z kolei, który rozpoczyna zabawę z FA w tym roku startując w drugiej lidze PLFA.

W naszym mieście powstała z kolei drużyna Bears Ostrołęka, którą dowodzi Jakub Laskowski. Cały czas pozyskiwani są nowi zawodnicy, którzy przygotowują się do pierwszego oficjalnego spotkania. Z pewnością mecz z ostrołęczanami w składzie i w lepszym warunkach atmosferycznych przyciągnie duże rzesze kibiców.

Lowlanders Białystok - Lakers Olsztyn 66:0 (34:0)