MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lokalnie wyedukowani

(jp)
Zespół Szkół nr 5 zamierza krzewić ekologiczną świadomość wśród ostrołęczan, przede wszystkim uczniów.

Lokalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej został uroczyście otwarty 14 kwietnia w Ostrołęce. Ośrodek ten działa przy Zespole Szkół nr 5.
Opiekunem ośrodka jest nauczycielka biologii i ekologii w ZS nr 5 Ewa Niewiarowska, a współpracują z nią trzy inne nauczycielki: Wioletta Domurad-Pragacz, Marzena Pszczółkowska i Marzena Mosakowska. Ośrodek oferuje szkołom z miasta prowadzenie zajęć, sesji popularnonaukowych, ćwiczeń w terenie i innych form edukacji z ochrony przyrody, gospodarki odpadami, ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej, ekologii i rolnictwa, racjonalnego użytkowania energii, zdrowia człowieka i zagadnień ochrony środowiska w krajach Unii Europejskiej. Ośrodek zamierza również organizować konkursy ekologiczne i zdrowotne dla młodzieży oraz happeningi ekologiczne.
Jedną z form działania ośrodka jest centrum informacji o środowisku. W czytelni ZS nr 5 gromadzone są książki, filmy, czasopisma, foliogramy, programy komputerowe, ulotki, broszury i albumy o tematyce ekologicznej.
W czasie inauguracji ośrodka w sali gimnastycznej ZS nr 5 zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ostrołęckich szkół, urzędnicy państwowi i samorządowi oraz przedsiębiorcy i działacze organizacji pozarządowych. Referaty oraz pokazy taneczne, teatralne i odzieży ekologicznej miały uświadomić uczestnikom jak ważna jest dbałość człowieka o stan otaczającego środowiska.
Maria Podolak z Urzędu Miejskiego miała za zadanie wyjaśnić uczestnikom sesji popularnonaukowej na czym polegają działania władz miejskich, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Skupiła się na referowaniu rozwiązań prawnych i rozgraniczeń kompetencyjnych między różnymi urzędami. Jak zdążyliśmy się zorientować, do uczestników sesji dotarło przede wszystkim jedno zdanie z referatu przedstawicielki Urzędu Miejskiego, że żadna władza nic nie zdziała w ochronie środowiska bez pomocy zwykłych ludzi.
Czy Lokalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej wyedukuje ostrołęczan, by dbali o środowisko, będziemy obserwować i informować o tym czytelników.

*

Sponsorzy Lokalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej: Intercell, Urząd Miejski, WarPol, Auto-Radio Tomasz Rosenbaum, Kontrast, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Ostrołęcka Spółdzielnia Mleczarska, komputery Master, Kurpex, biuro rachunkowe Zbigniewa Butlera, producent rolet Mirosław Wicepolski, Elektrotermex, Krystyna Zaorska, Rada Rodziców przy ZS 5 w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki