Lockdown w całej Polsce czy tylko wybranych województwach? Pięć z nich spełnia warunki narodowej kwarantanny

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Udostępnij:
Lockdown w całej Polsce czy tylko wybranych województwach? Obecnie pięć województw kwalifikuje się do wprowadzenia narodowej kwarantanny. Tak wynika z obliczeń analityka Piotra Tarnowskiego.

Pięć województw spełniła warunki narodowej kwarantanny

Kilka dni temu premier Morawiecki poinformował, że narodowa kwarantanna, czyli pełny lockdown, zostanie wprowadzony jeśli średnia tygodniowa liczba wykrywanych zachorowań wyniesie więcej niż 70-75 osób na 100 tysięcy mieszkańców (28 000 - 28 500 zakażeń dziennie). Wdrożenie zasad całkowitego lockdownu oznaczałoby m.in. zakaz przemieszczania się czy kolejnej ograniczenia w działalności gospodarczej.

Wydaje się, że od pełnego lockdownu Polski dzielą nas dni. Jak wynika z danych udostępnionych przez Piotra Tarnowskiego, aż pięć województw spełniła warunki narodowej kwarantanny - wielkopolskie (średnia liczba wykrywanych przypadków COVID-19 wynosiła tam 74,7 przypadków na 100 tys. osób), dolnośląskie (73), śląskie (79,9), małopolskie (72,9), podkarpackie (70,5).

Natomiast wskaźnik średniej z ostatnich 7 dni liczby nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców dla całej Polski wynosi 64,3.

W poniedziałek, 9 listopada, resort zdrowia potwierdził 21 713 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwach spełniających warunki narodowej kwarantanny liczba nowych przypadków infekcji wyglądała następująco:

  • woj. śląskie - 4373
  • woj. małopolskie - 2650
  • woj. wielkopolskie - 1983
  • woj. dolnośląskie - 1719
  • woj. podkarpackie - 1260

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Lockdown w całej Polsce czy tylko wybranych województwach? Pięć z nich spełnia warunki narodowej kwarantanny - Warszawa Nasze Miasto

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ekspert realny, nie wirtualny (lekarz internista, specjalista medycyny paliatywnej, specjalista farmakologii klinicznej, dwukrotny zdobywca "Lekarza Roku"- Radosław Czosnowski):

"Lekarz: lockdown NIE MA SENSU, to Szwedzi mieli rację! Radosław Czosnowski"

https://www.youtube.com/watch?v=ZEAAuX4Z8x0

G
Gość

"Prof. Piotr Kuna: Nie ma dowodu na to, że lockdown pomoże nam wygrać wojnę z wirusem"

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,prof--piotr-kuna--nie-ma-dowodu-na-to--ze-lockdown-pomoze-nam-wygrac-wojne-z-wirusem,artykul,67740489.html

S
Stary Profesor

Głuptasiu zapraszam na korepetycje!

G
Gość

"...Spójrzmy na liczby. Podaję je za portalem Konkret 24. W październiku 2019 zmarły 34 174 osoby, a w październiku 2020 – 47 593. Różnica wynosi 13 419. W październiku 2020 odnotowano 3122 zgony z powodu Covid i „współistnienia” Covid z innymi chorobami. To oznacza, że w październiku 2020 zmarło o 10 297 niecovidowców więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Tak wygląda ów dług zdrowotny wywołany lockdownem. Nie trzeba być Einsteinem, żeby zrozumieć, iż kolejny lockdown zwiększy liczbę zgonów. Wniosek jest oczywisty – lockdown zabija.

O tym, że skutkiem lockdownu jest odcięcie pacjentów od opieki lekarskiej, mówił minister Niedzielski na konferencji prasowej 3 listopada. – Obserwujemy pewnie zjawisko, z którym mieliśmy do czynienia bardzo mocno na wiosnę, a mianowicie pewne wstrzymanie się, lęk pacjentów przed tym, żeby korzystać z systemu ochrony zdrowia, właśnie biorąc pod uwagę ryzyko Covidu – oświadczył. Dodał też, że Covid powoduje wysyłanie personelu medycznego na kwarantannę, co „również powoduje ograniczenie dostępności”.

I co? I mamy drugi lockdown nazwany przez Niedzielskiego „hamulcem awaryjnym”, który trzeba wcisnąć, żeby „chronić życie”. Przypominam, że podlegający ministrowi Niedzielskiemu Narodowy Fundusz Zdrowia wydał w połowie października zalecenie, aby ograniczyć do niezbędnego minimum lub czasowo zawiesić udzielanie świadczeń wykonywanych planowo. Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych. To jest lockdown służby zdrowia, który musi doprowadzić do wzrostu liczby zgonów. Dług zdrowotny rośnie i będzie rósł, jeśli rządzący nie opamiętają się. A wszystko wskazuje na to, że opamiętania nie będzie..."

https://wprawo.pl/katarzyna-ts-lockdown-zabija/

G
Gość

Niema problemu, czytalem w DZ juz chyba 2 miesiace temu ze polska ma szczepionke na covid. A zatem?

G
Gość
"Dane o epidemii są ZAWYŻANE i wzrasta LĘK w społeczeństwie przed wirusem

Zbigniew Martyka: – Po pierwsze – samo wykrycie wirusa nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że ktoś zachorował. U prawie każdego człowieka dorosłego można stwierdzić obecność wirusa ospy wietrznej (VZV), który aktualnie nie daje objawów klinicznych choroby, choć w każdej chwili w sytuacji obniżenia odporności może się ujawnić pod postacią półpaśca. Ponadto, istotą problemu jest to, że WHO zmieniła definicję pandemii. Według tej nowej można nazwać pandemią każdą chorobę infekcyjną, która rozszerza się szybko po świecie. Przy dzisiejszych możliwościach szybkiego przemieszczania się można powiedzieć, że jest pandemia zapalenia płuc, HIV/AIDS, cytomegalii (CMV), mononukleozy zakaźnej (EBV), zakażeń jelitowych itp. Możemy wybierać. Najbardziej chyba rozprzestrzenia się zakażenie CMV i EBV, gdyż praktycznie każdy dorosły ma wysokie wartości przeciwciał IgG, które świadczą o przebytym zainfekowaniu tymi wirusami. W zdecydowanej większości przypadków te zakażenia przebiegają bezobjawowo, ale według nowej definicji WHO, która nie wymaga spełnienia kryterium wysokiej śmiertelności – to też można nazwać pandemią. Moglibyśmy więc także robić przesiewowe badania, zarządzać kwarantannę, obostrzenia – w stosunku do wielu innych chorób, ale wybrano wirusa SARS-CoV-2.

– A po drugie?

– Po drugie: w chwili obecnej wykonuje się wiele testów i nie jest prawdą, że wykonujemy je tylko u osób z objawami chorobowymi . Żąda się poświadczenia o braku zakażenia SARS-CoV-2 od osób wyjeżdżających do sanatorium, pacjentów skierowanych na rehabilitację, do DPS czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, przed każdym planowym przyjęciem do szpitala, nawet z powodu choroby nie mającej nic wspólnego z infekcją. Spotkałem się nawet z podobnymi wymogami u osób przyjmowanych do pracy w różnych firmach. Te osoby nie są chore – bo nie mają objawów chorobowych, ale jeśli stwierdzi się u nich obecność wirusa – kwalifikuje się jako chorych. To oczywiście także zawyża statystyki. I po trzecie – weszliśmy w okres wzmożonych zachorowań na choroby infekcyjne i jest normalne, że w tym czasie więcej pacjentów ulega infekcjom. Różnym infekcjom – i SARS-CoV-2 nie odbiega od tego trendu. Koniecznie chcę zwrócić uwagę na istotny aspekt rozpoznań „choroby Covid”. Mogę?..."

https://www.se.pl/zdrowie/dane-o-epidemii-sa-zawyzane-i-wzrasta-lek-w-spoleczenstwie-przed-wirusem-aa-cDCY-D53s-BNWC.html
G
Gość

Dr n. med. Zbigniew Martyka

Kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w: Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej:

"Niestety, zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz, o którym mówiłem Państwu już w maju... Bezsensowne restrykcje oraz zrujnowanie funkcjonowania służby zdrowia na wiosnę tego roku, owocuje dzisiaj wzrostem zgonów o 40%! To jest przytłaczająca liczba. Dzisiaj umierają najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19) wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba. To niestety jeszcze nie koniec.

Aby uniknąć dalszego narastania ilości ofiar z powodu restrykcji i sparaliżowania ochrony zdrowia należy domagać się - wręcz żądać - zniesienia dławiących normalne funkcjonowanie państwa i służb medycznych - restrykcji i obostrzeń. Obostrzeń nie służących niczemu dobremu. Jak pokazują fakty - ilość zachorowań wzrasta pomimo ich wprowadzenia (nic nie dały poza ewidentnymi szkodami zdrowotnymi i gospodarczymi)."

https://www.facebook.com/martyka.zbigniew

T
Tadeusz
10 listopada, 15:07, Gość:

Kiedy wkoncu napiszecie ze Niemiecka firma Biontech wynalazla szczepionke na covid?

Niemiecka, no nie ,, my som zakumoflowano 5 kolumna, to słowa Boga z Żoliborza

g
gość

Szczepionka jedynym ratunkiem inaczej wszyscy a nawet fszyscy pomrzemy!!!! Aaaaaaa!!!!!!!

Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie