Liverpool pewnym krokiem wchodzi do półfinału. Benfica nie miała szans

fb
AP/Associated Press/East News
Liverpool po raz pierwszy od dwóch lat melduje się w półfinale Ligi Mistrzów. W środę na Anfield Road The Reds zremisowali z Benfiką 3:3 i zwyciężyli w dwumeczu 6:4.

Środowy mecz z Benfiką był dla Liverpoolu odskocznią. W weekend wymęczyli punkt przeciwko Manchesterowi City w Premier League, a w sobotę zagrają ponownie z The Citizens w półfinale Pucharu Anglii. Przy tak napiętym terminarzu Jurgen Klopp postanowił trochę zamieszać składem. Na ławce usiedli Trent Alexander-Arnold, Andrew Robertson, Thiago, Fabinho, Sadio Mane czy Mohamed Salah.

The Reds wyszli na prowadzenie w 21. minucie. Kostas Tsimikas dograł z rzutu rożnego na głowę Ibrahima Konate, a Francuz wpakował piłkę do siatki. Benfica jednak odpowiedziała 10 minut później. Goncalo Ramos precyzyjnym strzałem ze skraju pola pokonał Alissona.

Losy "MVP" środowego starcia rozegrały się w drugiej połowie. W odstępie 10. minut Roberto Firmino dwukrotnie trafił do siatki i zakończył marzenia Benfiki o półfinale. Kiedy Klopp zaczął wpuszczać na boisko graczy pierwszego składu (Salah, Thiago, Mane i Fabinho) Liverpool zaczął grać gorzej. Gościom nie można odmówić woli walki. Podopieczni Nelson Verrisimo jeszcze dwa razy pokonali Allisona i nie przegrali na Anfield. Ostatecznie padł remis 3:3.

Ostatni raz, gdy Liverpool grał w półfinale Ligi Mistrzów to wygrał całą edycję w 2019 roku. Rok wcześniej przegrali w finale z Realem Madryt.