MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lista bez większych nadziei?

(mb)
Grzegorz Czyronis
Grzegorz Czyronis M. Bubrzycki
Na tablicy ogłoszeń w ostrowskim ratuszu pojawiła się lista osób zakwalifikowanych do przydziału mieszkania komunalnego. Nie wzbudziła większych emocji.

9 lutego z rana na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej wywieszono listę osób do przydziału lokalu mieszkalnego w zasobach komunalnych na 2004 rok. Znalazło się na niej 81 nazwisk.
- Wszystkie te osoby spełniły kryteria związane z warunkami mieszkaniowymi oraz z dochodem - tłumaczy Grzegorz Czyronis, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i społecznej Urzędu Miasta. - 5 osób nie zakwalifikowało się do przydziału z powodu przekrocznenia limitu dochodów.
W Ostrowi od lat nie buduje się mieszkań komunalnych, więc szanse na otrzymanie takiego mieszkania są niewielkie. Zdarzają się od czasu do czasu przypadki losowe, np. śmierć lokatora, w wyniku których zwalnia się mieszkanie. Otrzymuje je wtedy człowiek z listy.
- Niezależnie od tego, ile mieszkań pozyskamy, musimy co roku sporządzać taką listę - wyjaśnia naczelnik Czyronis. - W tym roku znaleźli się na niej prawie wszyscy, którzy złożyli komplet dokumentów, ponieważ w ub. roku Rada Miasta podwyższyła o 50 proc. dopuszczalny limit dochodów miesięcznych na osobę.
W Ostrowi trwają przygotowania do powołania Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które ma zacząć budowę mieszkań. Może wtedy coroczna lista zakwalifikowanych do otrzymania mieszkania komunalnego nie będzie listą bez większych nadziei?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki