Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Liście i owoce wygrały z Jennifer Lopez i Bradem Pittem

Marta Gocłowska
Jedno ze stoisk z przyborami szkolnymi na rynku prowadzi  Ewa Bednarczyk
Jedno ze stoisk z przyborami szkolnymi na rynku prowadzi Ewa Bednarczyk M. Gocłowska
Moda jest wszechobecna. Nie wystarczy modny strój czy fryzura. Jeśli się chce, można mieć także modny tornister (lub plecak), zeszyty, bloki i długopisy do szkoły.

- W tym roku zeszyty z gwiazdami show- biznesu nie sprzedają się dobrze. To wzór sprzed trzech lat - mówi Hanna Ustaszewska, która prowadzi stoisko z przyborami szkolnymi na na rynku przy ul. Prądzyńskiego w Ostrołęce.
- Młodsze dziewczynki wybierają zeszyty z postaciami z ulubionych bajek lub z Barbie na okładkach. W tym roku popularne są: nowy Kubuś Puchatek, Księga Dżungli i Scooby Doo - wyjaśnia Edyta Romanowska, ze sklepu Abecadło Bis. - Nowy Kubuś oznacza, iż są to rysunki - kadry z filmu "Prosiaczek i przyjaciele", który był jednym z dziecięcych hitów w ubiegłym roku szkolnym. Dla chłopców, wzory na okładkach nie mają większego znaczenia. Niektórzy tylko podkreślają, żeby nie były "babskie", czyli wykluczają te z lalkami Barbie.
Starsi uczniowie nie przywiązują specjalnej wagi do okładek zeszytów. Istotne, żeby się różniły. Choć niektórzy przyznają, że milej jest patrzeć na ładną okładkę podczas nie zawsze ciekawej lekcji, dlatego wybierają zeszyty z liśćmi i owocami na okładkach - linia "Natura" jest nowością w tym roku.
Zanim wybierzemy się na szkolne zakupy warto posprawdzać, co nam zostało z ubiegłego roku szkolnego, a co trzeba dokupić.
Pierwszoklasista nie ma wyboru i musi wszystko kupić. Wyprawka dla pierwszaka nie kosztuje mało. Podstawą są podręczniki, które kupuje się w kompletach. W komplecie są także zeszyty ćwiczeń, wycinanki, zeszyty. Cena - ok. 160 złotych. Maluchowi na pewno przydadzą się kredki, flamastry, nożyczki, bloki, klej. Razem - ok. 15 złotych. Konieczny jest jeszcze piórnik i tornister. Ceny piórników wahają się od 3 do 5 złotych za zwykłą saszetkę, do ok. 30 za ładny, duży piórnik z wyposażeniem. Najtańszy tornister (z piórnikiem) kupimy już za 17 złotych. Ale jeśli chcemy z usztywnianymi plecami, funkcjonalny, to musimy zapłacić ok. 40-50 złotych. Podsumowując, koszt całej wyprawki to co najmniej 200-220 złotych.
Trochę tańsze zeszyty mamy np. w Leader Price, ale tu nie dość, że nie ma wszystkich rodzajów, to jeszcze nie dostaniemy ulubionego Kubusia Puchatka czy lalki Barbie. A wbrew pozorom (i nazwie) nie wszystkie ceny są najniższe. Np. za zeszyt 60-kartkowy w kratkę w Leader Price zapłacimy 99 groszy, a w Abecadle Bis tylko 90 groszy.
Pewnie rację mają ci, którzy powiedzą, że przecież w szkole nie o wzory na zeszytach chodzi, ale o coś zupełnie innego. Ale jeśli kochany Kubuś może umilić ciężką uczniowską dolę, to czy można mu się oprzeć?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki