Jacek Czaplewski
AFP/East News
Liga niemiecka. Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Unionem Berlin. Bayern Monachium tylko zremisował na wyjeździe 1:1 (0:1), bo w 90 minucie bramkarz Andreas Luthe z linii bramowej wybił piłkę po strzale Leroya Sane.

Gol Lewandowskiego w meczu Union - Bayern:
Ten remis sprawia, że Bayern został dogoniony przez RB Lipsk, które zrównało się z nim punktami dzięki pokonaniu Werderu Brema (2:0). Jeżeli w niedzielę Bayer Leverkusen pokona TSG Hoffenheim to Bayern straci pozycję lidera.

Lewandowski trafił do siatki w drugiej połowie. Dokładnie w 68 minucie dołożył nogę w polu karnym. Piłkę z lewego skrzydła dograł mu Kingsley Coman, który poradził sobie z dwoma rywalami. Francuz asystował Lewandowskiemu po raz trzeci w sezonie.

Dla Lewandowskiego był to dwusetny ligowy mecz w barwach Bayernu. Jego konto jest nabrzmiałe od bramek. Uzbierał ich bowiem aż 175!

Tylko w tej edycji Lewandowski zdobył dla Bayernu 16 bramek w 16 występach. Zapisał też 5 asyst. Znaczną część jego dorobku stanowią gole z Bundesligi - 13. To zdecydowany lider klasyfikacji strzelców. 3 gole traci do niego Erling Braut Haaland z Borussii Dortmund, a 4 Wout Weghorst z VfL Wolfsburg.

Union Berlin - Bayern Monachium 1:1 (1:0)
Bramki: Promel 4' - Lewandowski 68'
Żółte kartki: Knoche, Promel, Becker - Davies, Gnabry

Union Berlin: Luthe - Trimmel, Friedrich, Knoche, Lenz - Griesbeck (71' Ryerson), Promel, Becker, Ingvartsen (36' Teuchert), Bulter (71' Endo) - Awoniyi (91' Gentner).

Bayern Monachium: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Goretzka (76' Tolisso), Gnabry (88' Choupo-Moting), Müller, Musiala (63' Sane), Coman - Lewandowski.