JCZ
Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 3:1
Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 3:1 AFP/East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium znów w tarapatach. Zespół prowadzony przez Niko Kovaca przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3, mimo że do przerwy prowadził po golu Leona Goretzki. Strata do liderującej Borussii Dortmund, która zremisowała dzisiaj z Eintrachtem Frankfurt 1:1, wynosi już siedem punktów.

Bayern przegrał z Bayerem. Do Borussii traci już siedem punktów

Pełne 90 minut zaliczył Robert Lewandowski, który nie potrafił znaleźć sposobu na defensywę Leverkusen. To jego pierwszy występ w tym roku bez trafienia. W ostatnim kwadransie Polak założył opaskę kapitana, ponieważ murawę opuścił wtedy Thomas Müller.

To pierwsza porażka Bayernu od 10 listopada i meczu z Borussią Dortmund (2:3). Bayer przerwał jego passę siedmiu ligowych zwycięstw, a dziesięciu bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Po pierwszej odsłonie zanosiło się jednak na zupełnie inny wynik. W 41 minucie prowadzenie dla Bayernu uzyskał bowiem Leon Goretzka, który dwie kolejki wcześniej rozprawił się też z obroną TSG 1899 Hoffenheim (1:3), zdobywając dwie bramki.

W drugiej połowie Bayern pozwolił się przechytrzyć. Ledwie osiem minut po wznowieniu wyrównał Leon Bailey, strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Dziesięć minut po nim rezultat podwyższył Kevin Volland. Napastnik z paru metrów pokonał bezbronnego Svena Ulreicha.

Ostatni głos należał do wprowadzonego Lucasa Alario, który sekundy przed końcem regulaminowego czasu ustalił wynik na 3:1. W następnej kolejce Bayern zagra u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen (9 lutego). Borussię Dortmund tego samego dnia czeka natomiast mecz z Hoffenheim.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 3:1 (1:1)

Bramki: Bailey 53', Volland 63', Alario 89' - Goretzka 41'
Żółte kartki: Bellarabi, Aranguiz, Wendell - Kimmich, Coman

Bayer Leverkusen: Hradecky - Weiser, Tah, S.Bender, Wendell - Aranguiz, Bellarabi (92' Paulinho), Havertz (45' Baumgartlinger), Brandt, Bailey (84' Alario) - Volland.
Bayern Monachium: Ulreich - Rafinha (79' Sanches), Süle, Hummels, Alaba - Kimmich, Goretzka, Müller (74' Gnabry), James (77' Davies), Coman - Lewandowski.

Bramka na 2:1 dla Bayeru. Leon Bailey z rzutu wolnego:

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Bayern Monachium przegrał z Bayerem Leverkusen 1:3. Robert Lewandowski bez gola, ale z opaską kapitana [WIDEO] - Gol24