Liga Mistrzów. Juventus - Barcelona [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA...

Liga Mistrzów. Juventus - Barcelona [GDZIE OGLĄDAĆ, RELACJA NA ŻYWO]

2 1 połowa

FC Barcelona

0

0 1 połowa

• ...i koniec! Juventus wygrywa z Barceloną aż 3:0, kolejna porażka Blaugrany w LM, czy doczekamy się kolejnej remontady? Odpowiedź na to pytanie poznamy po rewanżu w Barcelonie! Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• Goście wymieniają jeszcze podania na własnej połowie naciskani przez Bianconerich...

• ...oraz Mario Lemina za starcie na boisku.

• W pierwszej z nich kartką ukarany Samuel Umtiti...

• Szymon Marciniak dolicza cztery minuty do drugiej połowy meczu.

• Boisko opuszcza Miralem Pjanić, którego na ostatnie minuty zmienia Andrea Barzagli.

• Do piłki podszedł sam poszkodowany, trafiając prosto w mur.

• Leo Messi długo utrzymywał się przy piłce, aż w końcu wywalczył faul tuż przed polem karnym Juventusu, odległość to mniej więcej 20-25 metrów od bramki.

• Gonzalo Higuain odebrał piłkę po długiej akcji Barcelony i sam popędził na bramkę, ale został bardzo szybko pozbawiony posiadania futbolówki przez Gerarda Pique. Wciąż przy piłce utrzymuje się Barca.

• Paulo Dybala schodzi z boiska przy ogromnym aplauzie publiczności. Zmienił go już Tomas Rincon.

• Niezłe dośrodkowanie na głowę Samuela Umtitiego minimalnie mija obrońcę - zabrakło niewiele, przy ewentualnym strzale bramkarz byłby bezradny!

• W ostatnich minutach goście przejęli kontrolę nad spotkaniem, gospodarze nie starają się już nawet specjalnie atakować. Barcelona wciąż jednak ma spory problem ze skutecznością.

• To nie była raczej trafna decyzja sędziego Szymona Marciniaka. W drugiej połowie polski arbiter podejmuje znacznie gorsze decyzje, niż choćby w pierwszej części meczu.

• Kartką za symulowanie przy próbie wywalczenia rzutu wolnego pod polem karnym rywala ukarany Sami Khedira.

• Juan Cuadrado zmieniony przez Mario Leminę. Reprezentant Kolumbii jest żegnany brawami przez kibiców - trzeba przyznać, są to zasłużone oklaski.

• Bardzo ostre wejście Andre Gomesa w nogi ruszającego z kontrą Gonzalo Higuaina. Kibice i piłkarze żądają kartki dla rezerwowego Barcy, sędzia jasnym gestem pokazuje, że to on rządzi na boisku.

• Jakiejś kontuzji nabawił się chyba Juan Cuadrado, póki co opuścił on boisko, ale za moment prawdopodobnie Kolumbijczyk wróci do gry.

• To powinien być gol! Luis Suarez dostaje jeszcze jedno mierzone, znakomite podanie w pole karne, wydawało się, że w końcu pokona bramkarza i pośle piłkę do siatki, ta jednak jak na złość przelatuje tuż obok słupka, zabrakło dosłownie jednego metra!

• Jeszcze jeden faul w ataku, tym razem to Sami Khedira nieprzepisowo atakował Gerarda Pique w jego polu karnym. Piłka dla Blaugrany.

• Dziwna decyzja Szymona Marciniaka. W starciu z Sergim Roberto na murawę padł Mario Mandżukić, wyglądało to na ewidentny faul Hiszpana, tymczasem kartkę otrzymuje Chorwat.

• Trzeba jednak przyznać, że Barcelona nie przypomina dziś samej siebie. Gdyby nie herb i barwy na koszulkach, można by zgadywać, czy na Juventus Stadium przyjechała dziś Bologna, czy może Cagliari.

• Słabe dośrodkowanie Leo Messiego na wszelki wypadek poza linię końcową wybija Giorgio Chiellini.

• Mecz komentuje także Cillian Sheridan z Jagiellonii Białystok. ;-)

• Gościom zaczynają puszczać nerwy - tym razem z kartką Andres Iniesta.

• A gol mógł paść także minutę wcześniej, kiedy w świetnej sytuacji w bramkarza trafił Gonzalo Higuain! Niemniej jednak, rzut rożny Juventusu był wykonany bezbłędnie, kibice Blaugrany mogą mieć pretensje do Javiera Mascherano, który nie upilnował obrońcy Juve.

• Gol! Giorgio Chiellini po rzucie rożnym główkuje w stronę bramki, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki! 3:0, powtórka z Paryża coraz bliżej!

• Bardzo ostry faul Luisa Suareza na Danim Alvesie kończy się kartką dla napastnika. To wejście zdecydowanie zasługiwało na karę.

• Niezły mierzony strzał z dwudziestu metrów oddaje Gonzalo Higuain, przytomną interwencją popisuje się Marc-Andre Ter Stegen, który nie pomylił się przy interwencji.

• Odważna próba Neymara z dystansu mija bramkę Juventusu o kilka metrów.

• Długie podanie z głębi pola do Luisa Suareza, Urugwajczyk przechytrzył obrońcę prostym zwodem, ale futbolówkę spod jego nóg wyłuskał Gianluigi Buffon.

• Neymar czystym wślizgiem zatrzymany już w polu karnym, piłka trafia tuż przed szesnastkę do Leo Messiego, Argentyńczyk posyła ją obok słupka!

• Piłka ponownie w grze, ma ją Juventus!

• W przerwie zmiana w Barcelonie. Jeremy Mathieu nie wyjdzie na drugą połowę, zmieni go Andre Gomes.

• Obie drużyny wracają już na murawę Juventus Stadium!

• Barcelona nie miała właściwie żadnych stuprocentowych sytuacji (poza słusznie nieuznaną bramką), natomiast to właśnie goście wyglądali na drużynę, która chce prowadzić grę. Co z tego, skoro w jej poczynaniach brakowało konkretów - tego, czym charakteryzowała się gra Juventusu.

• To by było na tyle w pierwszej połowie. Do przerwy Juventus prowadzi z Barceloną 2:0, goście mają spory problem.

• Bardzo trudny do obrony centrostrzał Gonzalo Higuaina został jedynie wypluty do przodu przez Marca-Andre Ter Stegena, na całe szczęście dla gości bramkarz miał przed sobą obrońcę, który wybił piłkę.

• Próba szybkiego kontrataku w wykonaniu gospodarzy, piłka trafia do Samiego Khediry na prawe skrzydło po dokładnym podaniu od Juana Cuadrado, Niemiec posyła jednak piłkę pod nogi rywala.

• Wielkie zamieszanie po rzucie rożnym dla Barcelony, piłka dośrodkowana w szesnastkę trafia pod nogi Jeremy'ego Mathieu, ale Francuz nie zdołał oddać strzału - futbolówka trafia w rękawice Gianluigiego Buffona!

• Neymar próbował przepuścić piłkę do Luisa Suareza w bardzo efektowny sposób, skończyło się na głupiej stracie i prostym oddaniu piłki Giorgio Chielliniemu.

• Zawodnicy Barcelony wymieniają podania na połowie przeciwnika, wciąż pozostają jednak katastrofalnie nieskuteczni.

• Mario Mandżukić świetnie, zgodnie z przepisami powstrzymywał Leo Messiego we własnym polu karnym. Argentyńczyk domaga się rzutu rożnego, ale Szymon Marciniak pozostaje nieubłagany.

• Ciekawe spostrzeżenie.

• Do siatki trafia Leo Messi po minięciu bramkarza, sędzia nie uznaje bramki, słusznie wracając do wcześniejszego faulu Argentyńczyka w ataku na Samim Khedirze.

• Dani Alves z żółtą kartką za ostry faul na Andresie Inieście.

• No cóż, wszystko na ten moment wygląda tak, jakby Barcelona ponownie chciała szukać swoich szans dopiero w rewanżu u siebie. Na ten moment Duma Katalonii ma problemy, by podejść w pobliże pola karnego przeciwnika.

• Powtarzamy Paryż? Tym razem Paulo Dybala przyjął podanie z lewego skrzydła i uderzył bez zastanowienia z około piętnastu metrów - piłka leciała tuż przy słupku, bramkarz nie miał nic do powiedzenia! Co się dzieje na Juventus Stadium?!

• Co tu się dzieje?! Jak on wchodzi w ten mecz! Paulo Dybala trafia na 2:0!

• Cudowne podanie w pole karne do Andresa Iniesty, Hiszpan chciał uderzyć sprytnie, po ziemi, w niesamowity sposób uderzenie to broni Gianluigi Buffon! Co za parada!

• Wrzutka Paulo Dybali wybita, ale ponownie przy piłce Juventus - ależ grają teraz Bianconeri!

• Rzut wolny dla Juve tuż przy linii bocznej, szykuje się kolejne dośrodkowanie w pole karne.

• Nic z tego - futbolówka wybita daleko poza pole karne.

• Wreszcie lepsza szansa dla Blaugrany - Leo Messi faulowany tuż obok narożnika pola karnego po stracie Giorgio Chielliniego.

• Barcelona próbuje obudzić się wymieniając kilka szybszych podań, ale póki co przytomna pozostaje defensywa Juventusu.

• Paulo Dybala - ten chłopak sprawia, że takie rzeczy wyglądają na proste! Argentyńczyk przyjął podanie w polu karnym od Juana Cuadrado, obrócił się z piłką i mimo asysty Gerarda Pique umieścił piłkę w siatce strzałem w kierunku dalszego słupka!

• Ależ to się zaczyna dla Juventusu! Paulo Dybala na 1:0 dla Bianconerich!

• Za mocne zagranie Paulo Dybali do Juana Cuadrado nie miało szans dotrzeć do adresata, piłka opuszcza linię końcową, ale i tak kibice Juventusu oklaskują akcję swoich idoli.

• Kolejny faul, tym razem Paulo Dybala ostro potraktowany przez Andresa Iniestę obok narożnika pola karnego. Dobre dośrodkowanie trafia na głowę Gonzalo Higuaina, były napastnik Realu uderza prosto w bramkarza Barcelony!

• Dani Alves faulowany przez Ivana Rakiticia na własnej połowie.

• ...pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka i gramy! Przy piłce FC Barcelona!

• Hymn Ligi Mistrzów za nami, czas na losowanie stron...

• Fani Juventusu prezentują efektowną kartoniadę z wymownym hasłem "#itstime". Mamy nadzieję, że od tej pory będziemy mogli skupić się już tylko na najwyższej klasy futbolu!

• Piłkarze już ustawieni w tunelu!

• Na Juventus Stadium trwa pokaz świateł - liczymy dziś na równie błyskotliwą grę Juventusu i Barcelony. Szlagier ćwierćfinałów Ligi Mistrzów już za kilka minut!

• Wiadomość oficjalna - mecz Borussia Dortmund - AS Monaco przełożony na jutro na godzinę 18.45...

• Spotkanie w Turynie zapowiada się arcyciekawie, bowiem jak rzadko kiedy... po prostu nie da się wyłonić faworyta. Obie drużyny prezentują bardzo wysoki poziom i spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie!

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cillessen, Jordi Alba, Lucas Digne, Carles Alena, Denis Suarez, Andre Gomes i Paco Alcacer.

• Ekipa BVB wróciła do hotelu. Decyzja zostanie ogłoszona za kilka minut, ale najprawdopodobniej mecz zostanie rozegrany jutro o 20.45.

• Rezerwowi Juventusu: Neto, Andrea Barzagli, Claudio Marchisio, Stephan Lichtsteiner, Mario Lemina, Tomas Rincon i Kwadwo Asamoah.

• Wracamy do meczu w Turynie. Warto wspomnieć, że arbitrem głównym będzie Szymon Marciniak.

• Tego, czy mecz odbędzie się, dowiemy się dopiero o 20:30.

• Dobiegają nas także smutne wiadomości z Dortmundu. Obok autokaru Borussii Dortmund doszło do eksplozji, obrażeń doznał ponoć Marc Bartra. Mecz Borussii z Monaco będzie opóźniony lub nie odbędzie się wcale.

• Znamy składy obu zespołów - obyło się bez niespodzianek, zobaczymy dwie optymalne jedenastki!

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na wtorkowe emocje z Ligą Mistrzów - zaczynamy relację live z meczu Juventus - FC Barcelona!

Zdjęcie autora materiału

Leszek Jaźwiecki

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

1/4
    przejdź do galerii

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów Juventus zagra z Barceloną. Mecz poprowadzi polski sędzia Szymon Marciniak ©Przemyslaw Swiderski

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów Juventus gra z Barceloną. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 20.45, a początek transmisji w Canal + o godzinie 20.40, prowadzi polski sędzia Szymon Marciniak.
    Piłkarze Barcelony dokonali niemal cudu by awansować do ćwierćfinału LM. Po porażce w pierwszym meczu z Paris Saint-Germain 0:4 mało kto dawał im szanse na odrobienie strat. Duma Katalonii poderwała się do walki w końcówce rewanżowego meczu i ostatecznie wygrała 6:1. Lionel Messi i spółka chcą uniknąć podobnej sytuacji i zrobić pierwszy krok do półfinału już w Turynie. Nie będzie to takie proste, bo Juventus nie przegrał jeszcze z Barceloną na swoim boisku.

Dwa lata temu oba zespołu zagrała ze sobą w finale Ligi Mistrzów w Berlinie. Ekipa Luisa Enrique wygrała 3:1 po golach Ivana Rakiticia, Luisa Suareza i Neymara.

- Juventus to nadal znakomita drużyna. Mam bardzo miłe wspomnienia z meczu sprzed dwóch lat, ale nadchodzący dwumecz będzie zupełnie inny - uważa szkoleniowiec Barcelony.

We włoskiej lidze Juventus jest niepokonany od dwunastu kolejek. Piłkarze z Turynu przewodzą w ligowej tabeli z sześcioma punktami przewagi nad Romą . W ostatniej kolejce podopieczni Massimiliano Allegriego bez większego wysiłku pokonali Chievo Werona 2:0. Z kolei Barcelona pojechała do Włoch po porażce na wyjeździe z Malagą 0:2. Katalończycy skomplikowała tym samym sprawę pogoni za prowadzącym Realem Madryt.

Mecz Juventusu z Barcelona w Turynie poprowadzi polski arbiter Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Na dodatkowych asystentów wyznaczono Pawła Raczkowskiego i Tomasza Musiała, a arbitrem technicznym będzie Radosław Siejka.

36-letni Marciniak prowadził w połowie lutego pierwszy mecz 1/8 finału LM z udziałem Barcelony. Katalończycy przegrali wówczas z Paris Saint-Germain 0:4. W tym sezonie Ligi Mistrzów polski arbiter prowadził także spotkania Atletico Madryt z Bayernem Monachium (1:0) i Realu Madryt z Borussią Dortmund (2:2).