Liga Mistrzów: Jakub Świerczok strzelił hat-tricka w siedem minut

JCZ
W zeszłej edycji Ligi Europy Świerczok zagrał przeciwko Milanowi
W zeszłej edycji Ligi Europy Świerczok zagrał przeciwko Milanowi AFP/East News
Liga Mistrzów. Świetną zmianę w I rundzie eliminacji dał Jakub Świerczok. Napastnik Łudogorca Razgrad zameldował się w drugiej połowie domowego spotkania przeciwko Crusaders. Drużynie z Irlandii Północnej strzelił aż trzy gole i potrzebował na to ledwie siedmiu minut.

Mistrz Bułgarii był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mało kto się jednak spodziewał, że wygra aż tak przekonująco. Chociaż w pierwszej połowie padły tylko dwie bramki, to w drugiej worek rozwiązał się już na dobre - w czym spora zasługa Jakuba Świerczoka.

Polak w 68 minucie zmienił Claudiu Keseru, a już pięć minut później cieszył się z pierwszego gola. Kolejne dwa dołożył na długo przed końcem regulaminowego czasu gry. Przeciwnik może i nie był z najwyższej półki, ale Świerczok dał trenerowi sygnał, że jest gotowy do walki o jedenastkę.

Godna podziwa była zwłaszcza pierwsza bramka. Świerczok przyjął bowiem piłkę na klatkę piersiową, by następnie oddać mocny strzał lewą nogą pod poprzeczkę. Kolejne trafienia były efektem wygranych pojedynków w szesnastce.

Bramka Jakuba Świerczoka na 5:0

Rewanż zaplanowano na 17 lipca. Rywalem Łudogorca w II rundzie eliminacyjnej będzie zwycięzca pary Dudelange - Videoton (1:1 w pierwszym spotkaniu I rundy).

Oprócz Świerczoka w Łudogorcu występuje jeszcze jeden Polak - Jacek Góralski. Dzisiaj nie zagrał, ponieważ korzysta z urlopu po występie na Mundialu w Rosji.

Bramka Jakuba Świerczoka na 6:0

Bramka Jakuba Świerczoka na 7:0

Łudogorec Razgrad - Crusaders 7:0 (2:0)

Bramki: Marcelinho 25', 66', Burns 40' (s.), Keseru 53', Świerczok 73', 77', 80'
Żółte kartki: Kesseru - Caddell, Burns, Beverland, Forsythe

Łudogorec Razgrad: Renan – Cicinho, Cosmin Moti, Rafael Forster, Natanael – Svetoslav Dyakov, Marcelinho, Gustavo Campanharo (64' Lucas Sasha) – Wanderson (77' Jody Lukoki), Claudiu Keseru (68' Jakub Świerczok), Virgil Misidjan

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów: Jakub Świerczok strzelił hat-tricka w siedem minut - Gol24