DW
FC Barcelona - Dynamo Kijów 2:1 (1:0).
FC Barcelona - Dynamo Kijów 2:1 (1:0). EASTNEWS
Liga Mistrzów. FC Barcelona spełniła oczekiwany przez wszystkich scenariusz. Duma Katalonii pokonała ukraińskie Dynamo Kijów 2:1 (1:0). Gole dla Blaugrany strzelali Leo Messi i Gerard Pique. Po stronie gości z gola przez moment cieszył się Tomasz Kędziora, ale przed jego strzałem piłka po dośrodkowaniu opuściła boisko i sędzia nie uznał trafienia. Na kwadrans przed końcem spotkania bramkę kontaktową zdobył Wiktor Cygankow, ale tylko na to było stać gości.

FC Barcelona - Dynamo Kijów 2:1 (1:0). Jak padły bramki?

• 5. minuta - Rzut karny dla gospodarzy. Faul zawodnika Dynama na Lionelu Messim i dobrze rozpoczął się ten mecz dla Blaugrany. Argentyńczyk nie pomylił się z 11 metrów i szybko dał prowadzenie swojej drużynie.
  • 66. minuta - Gerard Pique wykorzystał celne podanie Ansu Fatiego. Lider Barcelony wygrał pojedynek główkowy z Denisem Popowem i umieścił piłkę w siatce.
  • 75. minuta - Świetnie spisywał się w tym spotkaniu Marc-Andre ter Stegen, ale w końcu skapitulował. Wiktor Cygankow wykorzystał niepewne wybicie piłki przez golkipera i dobił ją z najbliższej odległości.

Na początku drugiej połowy Tomasz Kędziora pokonał bramkarza Barcelony, ale przed jego strzałem piłka po dośrodkowaniu opuściła boisko i sędzia nie uznał trafienia.

Po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona jest liderem grupy G z kompletem punktów i bilansem bramek 9:2. Dynamo zajmuje trzecie miejsce gwarantujące awans do 1/16 finału Ligi Europy. Ukraińcy nie są ostatni tylko dzięki bramkom, prowadząc z Ferencvarosem 3:6 do 3:11. Oba te zespoły mają po punkcie, którym podzieliły się w drugiej serii gier.