Liga Europy. Ajax i United w ćwierćfinałach, nieudana pogoń Romy

TD
Rostów nie dał rady United
Rostów nie dał rady United ALEXANDER NEMENOV/AFP/EAST NEWS
Pogromcy Legii w 1/16 finału Ligi Europy, Ajax Amsterdam, wciąż w grze o trofeum. W rewanżowym spotkaniu z FC Kopenhaga Holendrzy wygrali na własnym stadionie 2:0. Awansowały też m.in. Manchester United, Olympique Lyon, Anderlecht i Schalke 04.

Po porażce 1:2 w Kopenhadze Ajax musiał odrabiać straty, zespołowi Petera Bosza przyszło to jednak dość szybko. Po bramkach Bertranda Traoré i Kaspera Dolberga z rzutu karnego już w pierwszej połowie holenderska drużyna przejęła kontrolę nad meczem i nie dała rywalom dużych złudzeń na awans. Bez większych problemów awansował też Manchester United, który po remisie 1:1 w Rostowie na Old Trafford pokonał rywali 1:0 dzięki golowi Juana Maty.

Więcej nerwów było w Rzymie. Roma z Wojciechem Szczęsnym na ławce (w rozgrywkach pucharowych Luciano Spalletti daje szansę Brazylijczykowi Alissonowi) odrabiała straty z przegranego 2:4 meczu w Lyonie. Zwycięstwo 2:1 niczego Włochom nie dało i do ćwierćfinału awansował Olympique. W dalszej fazie rozgrywek zameldowały się też Schalke 04 (2:2 na wyjeździe z Mönchengladbach, w pierwszym meczu 1:1), Anderlecht (znów wygrał 1:0 z APOEL-em Nikozja, Łukasz Teodorczyk grał do 75. minuty), Genk (1:1 z Gent, w pierwszym szalonym meczu pomiędzy belgijskimi drużynami było 5:2), Besiktas (4:1 z Olympiakosem Pireus, w Grecji padł remis 1:1) i Celta Vigo (2:0 w Krasnodarze, u siebie podopieczni Eduardo Berizzo wygrali 2:1).

Losowanie par 1/4 finału Ligi Europy w piątek o godz. 13.

Materiał oryginalny: Liga Europy. Ajax i United w ćwierćfinałach, nieudana pogoń Romy - Sportowy24