Lider za mocny dla Małkińskiego KS

Przemek Domalewski (z lewej) strzelił już piątego wiosną gola.
Przemek Domalewski (z lewej) strzelił już piątego wiosną gola. P. Nowak
Piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego w meczu 25. kolejki siedleckiej ligi okręgowej nie zdołali zatrzymać lidera rozgrywek Podlasia Sokołów Podlaski i ulegli mu aż 1:4, choć jeszcze w 75. minucie utrzymywali korzystny remis.

Faworyzowani goście już od pierwszych minut starali się przejąć inicjatywę, ale gospodarze dzielnie się bronili i kiedy mogli starali się odpowiadać akcjami ofensywnymi. Pierwsza bramka padła w 21. minucie, kiedy przyjezdni skutecznie rozegrali rzut rożny. Z prowadzenia nie cieszyli się długo, bowiem już kilka minut później Przemek Domalewski precyzyjnym strzałem z półobrotu trafił do siatki rywali. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

Kto wie, jak potoczył by się mecz, gdyby nie czerwona kartka, którą ujrzał w 50. minucie za drugi żółty kartonik Kamil Suszczyński. Piłkarze Podlasia długo nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi na boisku. W końcu jednak na kwadrans przed zakończeniem meczu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Bramka ta podcięła skrzydła podopiecznym trenera Zbigniewa Suchodolskiego, którzy w końcowych minutach dali sobie wbić jeszcze dwa gole.

Mimo porażki, udało się Małkiniakom utrzymać 7. miejsce w tabeli, ale przewaga nad rywalami stopniała już do minimum. W kolejnym, wyjazdowym meczu z Ostrówkiem piłkarzom MKS przydało by się więc zwycięstwo, którego nie uświadczyli już od 3 kolejek.

MKS Małkinia - Podlasie Sokołów Podlaski 1:4 (1:1)
Bramka dla MKS: Domalewski Przemysław (27.)

Skład MKS: Przesmycki Radosław, Giziński Cezary, Małkiński Kamil, Rościszewski Mariusz, Gromek Paweł, Maliszewski Cezary, Gromek Łukasz, (73. Dawidczyk Bartosz), Padewski Emil, Suszczyński Kamil, Imiński Arkadiusz, Domalewski Przemysław