Lider przegrywa na inaugurację B - klasy

W kolejnych meczach piłkarze KS Wąsewo muszą znacznie poprawić swoją grę.
W kolejnych meczach piłkarze KS Wąsewo muszą znacznie poprawić swoją grę. Fot. archiwum klubu
W ostatni weekend zainaugurowana została runda wiosenna ostrołęckiej B - klasy piłkarskiej. Kiepsko rozpoczęli ją piłkarze KS Wąsewo, którzy przegrywając 5:1, zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę.

Liga wystartowała z dwutygodniowym opóźnieniem, a spowodowane było to żałobą narodową po tragedii w Smoleńsku. Zgodnie z decyzją COOZPN kolejność rozgrywania meczów pomiędzy poszczególnymi zespołami nie uległa zmianie.

Podopieczni Leszka Skrzecza w niedzielę 25 kwietnia na wyjeździe mierzyli się ze Świtem Baranowo. W pierwszych minutach obydwie drużyny ograniczyły się do obrony i rozgrywania piłki w środku pola. W 31. minucie gospodarze objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu z dalszej odległości Michała Markowskiego. Goście już po chwili mogli wyrównać, jednak strzał z rzutu karnego obronił golkiper Świtu.

Po przerwie piłkarze z Baranowa dosłownie rozstrzelali lidera. W 71. minucie prowadzili 4:0. Wąsewianom nic tego dnia nie wychodziło. Brakowało skuteczności, dokładnych podań, jeszcze gorzej spisywała się defensywa. W 81. minucie Mariusz Sikora strzelił honorową bramkę, ale na odrobienie strat nikt już nie liczył. Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dokonał Piotr Piotrowski ustalając wynik meczu na 5:1.

Na szczęście dla lidera, swoje spotkanie w tej kolejce przegrali również piłkarze drugiego LKS Zatory. Pozwoliło to na zachowanie w tabeli 4-punktowej przewagi. Jeśli jednak piłkarze KS-u chcą nadal myśleć o mistrzostwie muszą przede wszystkim znacznie poprawić swoją grę i nie liczyć na kolejne straty punktowe rywali.

Świt Baranowo - KS Wąsewo 5:1 (1:0)