Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Licencjaci europejscy

(mch)
Dyplom licencjacki z rąk rektora Józefa Okolskiego odbiera Mariusz Mieczkowski z Rzekunia, jeden z dziesięciu najlepszych studentów III roku, średnia 4,88
Dyplom licencjacki z rąk rektora Józefa Okolskiego odbiera Mariusz Mieczkowski z Rzekunia, jeden z dziesięciu najlepszych studentów III roku, średnia 4,88 Fot. A. Wołosz
- Po raz pierwszy wręczamy dyplomy obywatelom Unii Europejskiej - powiedział rektor prof. dr hab. Józef Okolski otwierając uroczystość wręczenia dyplomów licencjackich studentom III roku Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce 18 czerwca.

Dyplom licencjacki z rąk rektora Józefa Okolskiego odbiera Mariusz Mieczkowski z Rzekunia, jeden z dziesięciu najlepszych studentów III roku, średnia 4,88
(fot. Fot. A. Wołosz)

- Dyplomy te otwierają wam drogę do wszystkich uczelni UE. Ponadto odbieracie je w dniu 10-lecia istnienia szkoły. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej związana jest z Ostrołęką już od 30 lat. Powstał tu wówczas punkt konsultacyjny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jego tradycje podtrzymujemy do dnia dzisiejszego.
W 1994 roku powstała WSAP. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie wmurowany kamień węgielny pod nową siedzibę uczelni przy ulicy Goworowskiej.
- To bardzo ważny moment. Chwila, w której wielu z was realizuje swoje marzenia. Należycie do grupy, której udało się odnieść sukces, ale to dopiero początek waszej drogi - dodał rektor i życzył wszystkim studentom dalszych sukcesów. Do życzeń przyłączył się Tadeusz Tomaszewski, dziekan wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Dziesięcioro studentów z najwyższą średnią na trzecim roku otrzymało nagrody w postaci zwrotu czesnego. Ponadto Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, ufundował nagrodę dla osoby, która w ciągu trzech lat miała najwyższą średnią. Z rąk sekretarza powiatu Krzysztofa Chełstowskiego otrzymała ją Hanna Szawłowska. Wyróżnionych zostało również 59 studentów z oceną bardzo dobrą na dyplomie, a czterech z nich odebrało dyplomy z wyróżnieniem.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy ostrołęckiego chóru nauczycielskiego pod batutą Henryka Gadomskiego oraz lampkę szampana z władzami uczelni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki