Liceal na czele w amatorskiej siatkówce (zdjęcia)

Paweł NowakZaktualizowano
Siatkarze Rubinka (żółte stroje) sprawili nie lada sensację odbierając zwycięstwo drużynie z Sadownego. Fot. P. Nowak
Po niemal miesięcznej przerwie powrócili na parkiety siatkarze, grający w ostrowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Kilka spotkań drugiej serii gier dostarczyło dużo emocji i zakończyło się niespodziewanymi rezultatami.

Hitem kolejki okazał się pełen zwrotnych akcji pojedynek Rubinka z Sadownem. Wicemistrzowie z ubiegłego sezonu łatwo wygrali pierwszego seta, ale przegrali drugi i o rozstrzygnięciu decydować musiał tie break. W nim siatkarze z Sadownego wygrywali już 14:11, ale chyba zbyt wcześnie poczuli się zwycięzcami. Fantastyczną końcówkę zanotował Rubinek, który wygrał 5 kolejnych piłek i to on mógł po meczu świętować triumf. Niewiele zabrakło do rozegrania 3 seta również w pierwszym spotkaniu dnia, pomiędzy Licealem i Huraganem. Ci drudzy ambitnie walczyli o choćby jeden punkt. W drugim secie odrobili dużą stratę i w końcówce postraszyli siatkarzy z Liceum, ale zwycięstwa już nie zdołali im wydrzeć. Pozostałe potyczki odbyły się praktycznie bez historii. Porażki zanotowali beniaminkowie: Roch Jasienica oraz debiutujące Lamperie. Pewnie wygrały swój mecz Rafałki, a małą niespodzianką jest brak choćby punktu na koncie Lubotynia.