Lewandowski pokonał Gikiewicza! Bayern lepszy od Union Berlin [WIDEO]

Filip Bares
Filip Bares
HANNIBAL HANSCHKE/AFP/East News
PIŁKA NOŻNA. Dwa miesiące przerwy nie wpłynęły na formę Roberta Lewandowskiego. W niedzielę Polak pomógł Bayernowi w pokonaniu Union Berlin i Rafała Gikiewicza 2:0.

W sobotę po kilkutygodniowej przerwie wróciła Bundesliga. Wrócili też Łukasz Piszczek i Krzysztof Piątek, a w niedzielę Robert Lewandowski i Rafał Gikiewicz.

Pojedynek polskich piłkarzy wygrał faworyzowany napastnik Bayernu. Mistrzowie Niemiec trafili do siatki już w 19. minucie, ale gol Thomasa Mullera został anulowany po skorzystaniu z technologii VAR. Na prowadzenie wyszli za to w 40. minucie, po tym jak Nevan Subotić sfaulował w polu karnym Leona Goretzkę . Do "jedenastki" podszedł Lewandowski, wyczekał Gikiewicza i mimo, że ten się nie ruszył, zdołał go pokonać.

Dla Lewandowskiego było to 40 trafienie w obecnym sezonie w 34 meczach. Polak tym samym przekroczył barierę 40 goli w sezonie po raz piąty z rzędu.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Benjamin Pavard, po dośrodkowaniu Joshua Kimmicha. Po 26. kolejkach Bayern pozostaje liderem tabeli Bundesligi i ma cztery punkty przewagi nad drugą Borussią Dortmund. Po porażce Union pozostał na 12. lokacie.