MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Leśny konkurs podsumowany

(mm)
Jury obradowało w siedzibie TO
Jury obradowało w siedzibie TO Fot. M. Mrozek
W piątek 10 września w naszej redakcji obradowali jurorzy konkursu "Porządkujemy i odnawiamy las".

Jury obradowało w siedzibie TO
(fot. Fot. M. Mrozek)

Całe przedpołudnie oglądali nadesłane prace, czytali raporty, liczyli punkty i rozdzielali nagrody. Wyniki konkursu szkoły poznają 30 września na uroczystym podsumowaniu w Zespole Szkół w Wykrocie, dokąd serdecznie zapraszamy.
Jurorami byli: Maria Krakowska z Nadleśnictwa Myszyniec z siedzibą w Zawodziu (przewodnicząca), Maria Świętojańska, nadleśniczy Nadleśnictwa w Ostrołęce, Karolina Barc z Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej, Iwona Mazur z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Wydziału Środowiska i Rolnictwa Oddziału w Delegaturze Placówki Zamiejscowej w Ostrołęce, Iwona Murawska z delegatury Kuratorium Oświaty, Krzysztof Sender z delegatury WFOŚ w Ostrołęce i Antoni Kustusz, dyrektor ds. promocji i kolportażu "Tygodnika Ostrołęckiego".
W trzeciej edycji leśnego konkursu wzięło udział aż 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, makowskiego, przasnyskiego. Uczniowie uporządkowali w sumie 3502 ha terenów leśnych, posadzili drzewa na obszarze 35 ha, przeprowadzili prace pielęgnacyjne w uprawach leśnych na obszarze 58 ha i łącznie przepracowali 13.145 roboczogodzin.
- Konkurs cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Biorą w nim udział nagrodzone już szkoły, o nagrody walczą też nowe -powiedziała nam Maria Krakowska, przewodnicząca jury. - Widać w nadesłanych pracach ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży, widać też współpracę między szkołami a nadleśnictwami pod kątem edukacji leśnej. Prace wykonane przez uczniów są naprawdę przepiękne i mieliśmy trudne zadanie wybierając te najlepsze.
Podsumowanie połączone z wystawą nadesłanych na konkurs prac nastąpi 30 września o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Wykrocie w gm. Myszyniec. Swój przyjazd zapowiedziała już prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Elżbieta Lanc. W programie przewidziano także m.in. zwiedzanie nowo oddanego zbiornika retencyjnego w Wykrocie, Zespołu Edukacji Leśnej w Zawodziu oraz wieży widokowej w Karasce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki