Leśnicy z Ostrowi wybiegali medale Mistrzostw Polski

Archiwum zawodników
Ola Rosińska po raz kolejny zdystansowała rywali i stanęła na najwyższym stopniu podium. Archiwum zawodników
Kolejne sukcesy w biegu na orientację zanotowali reprezentanci Ostrowi Mazowieckiej. W pierwszy weekend czerwca pracownicy nadleśnictwa wraz ze swoimi rodzinami startowali w XIII Mistrzostwach Polski Leśników i przywieźli z nich 6 medali.

(fot. Archiwum zawodników )

Zawody odbywały się 3 i 4 czerwca w Rucianem-Nida. W składzie reprezentacji Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka znaleźli się: nadleśniczy Waldemar Wańczyk z żoną Magdaleną i synem Michałem, leśniczy Arkadiusz Rosiński z synem Marcinem i córką Aleksandrą oraz podleśniczy Rafał Wojtkowski.

W pierwszym dniu zawodnicy startowali tradycyjnie w biegach sprinterskich i już te przyniosły Ostrowiakom pierwsze sukcesy. Ola Rosińska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji juniorek, a jej brat Marcin wśród ponad 60 juniorów przegrał złoto o zaledwie 18 sekund. Pechowo, bo tuż za podium kończyli zawody weterani: Magdalena Wańczyk i Arkadiusz Rosiński.

Prawdziwą klasę reprezentanci Ostrowi pokazali dzień później w klasyku, zwanym także "Biegiem Mistrzowskim".

- Tego dnia najtrudniejszym rywalem zdecydowanie był upał - stwierdził Marcin Rosiński. - Pot lał się strumieniami, a zawodnicy na metę wpadali wykończeni. Kategorie, o ile pierwszego dnia były dość nietypowe, o tyle w sobotę były już takie, jakimi są znane z większości imprez na orientację - dodał.

W łączonej kategorii KM10 Ola Rosińska wywalczyła złoto, deklasując rywali i wyprzedzając ich o kilkanaście minut. Bardzo dobrze poradził sobie również Marcin Rosiński, który wyprzedził na trasie 5 zawodników startujących przed nim i w stawce ponad 30 zawodników zajął pierwsze miejsce. Na najwyższym stopniu podium w K40 stanęła tego dnia również Magdalena Wańczyk. Niewiele do złota w M40 zabrakło Arkadiuszowi Rosińskiemu, a w tej samej kategorii Waldemar Wańczyk uplasował się na 4. pozycji. Michał Wańczyk w klasyku obsadził 7. lokatę, natomiast Rafał Wojtkowski był dziesiąty.

Drugiego dnia mistrzostw, po dekoracji zostały ogłoszone powołania do reprezentacji Polski leśników w BnO na rok 2011. W kadrze Polski po raz kolejny znaleźli się: Magdalena Wańczyk, Marcin Rosiński oraz Arkadiusz Rosiński. Przed rokiem w Danii ta trójka zdobyła dla naszego kraju 4 medale.