MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lepszy publiczny czy prywatny?

(mb)
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Szulborzu Wielkim okazało się, że wójt woli, aby ośrodek zdrowia był nadal placówką publiczną.

- To ewenement w skali kraju - mówi dr Piotr Jersak o kierowanym przez siebie Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminnym Ośrodku Zdrowia w Szulborzu Wielkim. - To jednak od radnych zależy, czy nadal ośrodek będzie publiczny, czy niepubliczny.
- Czy jest pan gotów razem z radą sprywatyzować ten zakład? - spytał doktora Bogdan Kossakowski, przewodniczący Rady Gminy.
- Tak - odpowiedział dr Jersak. - Jestem lekarzem od 9 lat, znacie mnie państwo dobrze, a ja nie zmienię się z dnia na dzień. Na pewno po ewentualnym sprywatyzowaniu nie będzie żadnych negatywnych zmian w podejściu do pacjenta.
Przeciwny prywatyzacji ośrodka zdrowia jest wójt Henryk Kaczyński.
- Jeśli rada przekształci ośrodek w zakład niepubliczny, to będzie musiała nałożyć na pana doktora czynsz za korzystanie z gminnego lokalu - mówi. - W poprzednich latach wiele gminnych pieniędzy poszło na poprawę obsługi zdrowotnej mieszkańców. Obecna forma organizacyjna jest, moim zdaniem, bardziej korzystna dla pacjentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki