Lekkoatletyka. Klasyfikacja medalowa po trzecim dniu ME. Trzy krążki Polski trzeciego dnia i najwyższy czas odrabiać dystans do gospodarzy

Paweł Wiśniewski
Srebrny medal Ewy Różańskiej w rzucie młotem to bez wątpienia jedna z największych niespodzianek lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Nawet dla reprezentacji Polski... Paweł Relikowski / Monachium
Po trzecim dniu jubileuszowych, 25. lekkoatletycznych mistrzostw Europy, reprezentacja Polski plasuje się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Aktualnie mamy w dorobku pięć krążków - złoty Aleksandry Lisowskiej, która okazała się najszybsza w biegu maratońskim, dwa srebrne: Natalii Kaczmarek na 400 metrów i Ewy Różańskiej w rzucie młotem oraz dwa brązowe: Anny Kiełbasińskiej, również na 400 metrów i drużynowy w maratonie pań (Lisowska, Angelika Mach i Monika Jackiewicz). Wciąż liderują Niemcy.

W sumie sklasyfikowanych jest już 22 nacji. Co nieco dziwią dokonania lekkoatletów francuskich, którzy - owszem - wywalczyli już w sumie cztery medale, ale ani jednego złotego… Aż trzy z nich zdobyli właśnie trzeciego dnia (srebrny Pascala Martinot-Lagarde i brązowy Just Kwaou-Mathey w biegu na 110 metrów przez płotki oraz brązowy Jean-Marc Pontvianne’a w trójskoku).
Może więc dopiero się rozpędzają…

Co ciekawe, wspomniany Pascal Martinot-Lagarde przegrał złoty medal z Hiszpanem Asierem Martinezem o ledwie 0.001 sekundy!!!

Rewelacyjnie spisała się w środę Wilma Murto, która wygrała konkurs skoku o tyczce, ustanawiając wynikiem 4.85 m rekord Finlandii oraz rekord ME.