reklama

Leki wycofane z aptek. Aktualne ostrzeżenie GIF GRUDZIEŃ 2019. Tych leków nie wolno przyjmować. Sprawdź, czy masz je w domu [2.12.2019 r.]

TKZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (60 zdjęć)
GIF wycofał w ostatnim czasie z aptek wiele leków. Sprawdźcie najnowszą listę. W samym listopadzie wydano już sześć takich decyzji. Tych leków nie wolno przyjmować, aby sobie nie zaszkodzić. Decyzje dotyczą również wstrzymania leków w obrocie. Jakie są ich powody? Sprawdź, czy nie masz ich w apteczce. Podajemy aktualną listę leków wycofanych i wstrzymanych w obrocie przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny wraz z nazwą leku, datą produkcji, terminem ważności, numerem serii i informacjami o producencie. Bądź na bieżąco, zobacz galerię i zapoznaj się z wycofanymi przez GIF lekami w listopadzie, październiku i we wrześniu.

GIF wycofał szereg leków. Leki wycofane i wstrzymane w obrocie

Wątpliwość Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wzbudziło w listopadzie, październiku i we wrześniu 2019 wiele leków. Zobacz w galerii, które zostały wycofane.

Leki wycofane i wstrzymane w obrocie przez GIF 2019
Sprawdź listę na tych planszach

Komunikaty GIF-u to ważne dla zdrowia informacje, niejednokrotnie o zanieczyszczeniach w lekach i substancjach, których nie można zażywać, gdyż nieść one mogą zagrożenia dla zdrowia. Pełną listę z listopada 2019 roku znajdziesz w galerii.

W opisach wycofanych leków znajdziesz:

 • nazwę leku
 • przeznaczenie
 • numer i serię wycofanego leku
 • podmiot odpowiedzialny za dany produkt
 • datę ważności

Leki na zgagę wstrzymane w obrocie. Decyzje GIF

Leki na zgagę zostały wstrzymane w obrocie decyzją GIF. Co zaniepokoiło Główny Inspektorat Farmaceutyczny? Jak się okazuje, w preparatach pojawiło się zanieczyszczenie. Fakt ten został zgłoszony przez system Rapid Alert. Chodzi o leki zawierające substancję czynną ranitydynę.

Zobaczcie koniecznie

Wśród nich znalazły się takie preparaty jak popularny Ranigast. Kompletną listę 11 leków znajdziesz w galerii.

Jakie są powody wycofywania leków przez GIF?

GIF decyzje o wycofaniu leków oraz wstrzymywaniu ich w obrocie podejmuje na podstawie kompetencji, które określa Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna w ustawie. GIF trzyma pieczę nad jakością produktów leczniczych. Co podlega kontroli?

 • warunki transportu, przeładunku i przechowywania produktów leczniczych,
 • kontrolowanie aptek i innych jednostek prowadzących obrót detaliczny i hurtowy produktami leczniczymi,
 • właściwe oznakowanie i reklamy produktów leczniczych.

GIF może wycofać lek lub jego konkretną partię z kilku powodów:

 • w składzie leku znajduje się nielegalna/szkodliwa substancja
 • zbyt wysoki poziom zanieczyszczenia przynajmniej jednej z substancji
 • partia leku była źle przechowywana
 • brak spełnienia wymagań jakościowych

Nie przegapcie

Materiał oryginalny: Leki wycofane z aptek. Aktualne ostrzeżenie GIF GRUDZIEŃ 2019. Tych leków nie wolno przyjmować. Sprawdź, czy masz je w domu [2.12.2019 r.] - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
prazykwantel sprzedam

Rabeprazol Rabeprazole refluks wrzod zoladka dwunastnicy Helicobacter lek sprzedam Rabebir Rabelinz Ventiprax Zolpras Zulbex  

Lek pod nazwą handlową Rabeprazole Santoz.

Opakowanie 14 tabletek, 2 listki po 7 tabletek. Pudełko kartonowe z ulotką po angielsku.

Ważny 01.2021.

Producent Lek Pharmaceuticals, Słowenia.

Po 3zł tabletka czyli opakowanie 42zł.

Poczta 10zł i przelew PKO lub Paypal.

Osobiście koło Warszawy.

dziekuję

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

choroba wrzodowa dwunastnicy,

czynna choroba wrzodowa żołądka o łagodnym nasileniu,

objawowe leczenie choroby refluksowej przełyku z nadżerkami lub wrzodami,

długotrwałe leczenie choroby refluksowej przełyku,

leczenie objawowe umiarkowanej do bardzo ciężkiej choroby refluksowej przełyku,

zespół Zollingera i Ellisona,

eradykacja H. pylori 

Mogę szukać leków o podobnym działaniu, ale to zabierze kilka tygodni.

Moje pozostałe leki:

Ivermectin 6mg 25zl

Praziquantel 600mg 2.5zl

Albendazole Zentel 400mg 6zl

Metronidazole 400mg 1zl

Tinidazole 500mg 1zl

Mebendazole Vermox 100mg 1zl

Niclosamid Yomesan 500mg 2zl

Doxycycline 100mg 2zl

Streptomycin 5g 40zl

Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl

Rifampicin 600mg 2zl

Amoxycyline 1000mg 4zl

Disulfiram 500mg 2zl

Vitamin C injection 500mg 3zl

Itraconazole 100mg 3.5zl

Ketokonazole 200mg 2zl

Fluconazole 200mg 3zl

Gryzeofulvin 500mg 3zl

Nystatin 100k and 500k 2zl

Amphotericin B 10g 80zl

p
prazykwantel sprzedam

Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol

Oferuje leki przeciw pasozytom:

Vermox Mebendazol 100mg 1zł, ważny 06.2021, odliczany z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych po 25 tabletek - glistnica, włośnica, włosogłówczyca, tęgoryjec, owsiki. Podaje się 2x dziennie przez 3 dni lub dłużej.

Yomesan Niklozamid 500mg 3zł, ważny 01.2022, listki po 4 tabletki w opakowaniu kartonowym - tasiemiec nieuzbrojony, tasiemiec uzbrojony, bruzdogłowiec szeroki, tasiemiec karłowaty. Podaje się jednorazowo w dawce 2 g.

Prazykwantel 600mg 4zł, ważny 03.2022, opakowania szpitalne po 50 i po 100 tabletek, mniejsze ilości odliczam do torebek strunowych po 10 tabletek - przywry, tasiemce. Podaje się od jednorazowej tabletki na tasiemce, do 2 dziennie przez 3 dni na przywry.

Iwermectyna 6mg 30zł, ważna 04.2021, listki po 6 tabletek, opakowanie 12 tabletek, ale mogę łatwo oddzielić z listków - glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

Zentel Albendazol 400mg 7.5zł - obleńce, niektóre płazińce. W przypadku zarażenia owsikiem, włosogłówką, glistą, tęgoryjcem dwunastnicy stosuje się jednorazową dawkę leku 400 mg. W zarażeniach węgorkiem jelitowym lub w tasiemczycach stosuje się tę dawkę trzykrotnie przez 3 kolejne dni. W przypadku braku efektu po 3 tygodniach można leczenie powtórzyć. W giardiozie typowo podaje się w jednorazowej dawce 400 mg/dobę przez 5 dni.

Zen Plus - lek kombinowany składajaący się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, ważny 12.2020, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest znacznie silniejszy dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach, od tych leków podanych osobno.

Metronidazol 400mg 1.5zl - pierwotniaki pasożyty bakterie beztlenowe giardia rzęsistek odleżyny owrzodzenia ameboza giardiaza lamblioza

Jan Krongboon

massagewarsaw gmail com

G
Gość
12 września, 08:03, Gość:

i konieczne były te slajdy? a nie można listy wkleić, co za bzdura

30 września, 10:51, Misiek:

To się nazywa przerost formy nad treścią, kiedy wygląd jest ważniejszy niż prostota i użyteczność.

20 listopada, 14:46, Zyta:

Właśnie ,normalnie już nie idzie przeczytać,dużo jest takich artykułów,rzadko już czytam Dz wolę normalne strony konkurencji

Racja, jeszcze do tego dynamicznie doczytywana treść (reklamy) które sprawiają ze przy kliknięciu w strzałkę ona ucieka w dół. UI/UX poziom -1

G
Gość
22 listopada, 21:51, Gość:

Cofamy sie. Powoli powoli wycofuja leki i nie bd nic jak za komuny. Cofamy sie i to bardzo. Ze wszystkim. Komuna wraca i to wielkimi krokami. Polska spada na psy ze tak to ujme. Trzeba wynosic sie z tego kraju bo w nim zadnej przyszl9sci nie ma. Jest tylko wkolko podwyzka cen zywnosci pradu itd.pis doprowadzi do bankructwa Polski. Bedziemy druga Grecja.

[wulgaryzm]aj

G
Gość

Cofamy sie. Powoli powoli wycofuja leki i nie bd nic jak za komuny. Cofamy sie i to bardzo. Ze wszystkim. Komuna wraca i to wielkimi krokami. Polska spada na psy ze tak to ujme. Trzeba wynosic sie z tego kraju bo w nim zadnej przyszl9sci nie ma. Jest tylko wkolko podwyzka cen zywnosci pradu itd.pis doprowadzi do bankructwa Polski. Bedziemy druga Grecja.

G
Gość

e, ktoś widzę chce producentom leków dokopać albo może izba farmaceutyczna wzięła się za pracę, bo nigdy nie było tyle leków wycofywanych,

w
wyznawca
26 września, 15:57, Swiadomy:

To czemu wczesniej je dopuszczono do sprzedazy ???

30 września, 10:47, Misiek:

Bo wtedy jeszcze nie było wiadomo, że z nimi jest coś nie tak, a jak się dowiedzieli, to dopiero wtedy mogli wycofać. Skąd wcześniej mieli wiedzieć ?

22 października, 21:24, Gość:

[wulgaryzm] misiek ty bankowo musisz byc spokrewniony z innym miskiem tak glupi jestes!

27 października, 15:53, Gość:

bo wtedy rządziła PO, i sprowadzali rózny chłam do Polski, a kolesie kolesiów POwiązanych łącznie z pełowskim GIFem handlowali polskimi lekami na zachodzi Europy.....Wywozili wszystkie wartosciowe, polskie leki, a sprowadzali, badz produkowali leki z chińskim walsartanem zabójczym składnikiem, który spowodował i spowoduje setki tysięcy zgonów na nowotwory

dzięki Bogu,że mamy jarozbaw, on nas uwolni od zła wszelkiego

Z
Zyta
12 września, 08:03, Gość:

i konieczne były te slajdy? a nie można listy wkleić, co za bzdura

30 września, 10:51, Misiek:

To się nazywa przerost formy nad treścią, kiedy wygląd jest ważniejszy niż prostota i użyteczność.

Właśnie ,normalnie już nie idzie przeczytać,dużo jest takich artykułów,rzadko już czytam Dz wolę normalne strony konkurencji

G
Gość

ok

G
Gość
28 września, 20:55, Gość:

Tragedia. Mam te leki. I co teraz?

8 października, 23:20, Justyna 31:

Ja bym poszła do jakiejkolwiek apteki i oddała te leki i zwrot równy kosztów za takie coś! I szczerze poszła bym do lekarza i zrobiła badania podstawowe i oby wszystko było jak najlepiej ze zdrowiem! A jeśli nie daj boże nie to walczyła bym o grube odszkodowania od Panstwa i tych farmaceutów którzy h.. Uj wiedzą o pochodzeniu leków które sprzadaja w aptekach!!! Skandal!!!!

Podałam sprawę do sądu, a farmaceuci ze mnie drwią, drwia ich adwokaci. To bezczelna banda. Czekaja kiedy umrę, i to sa Polacy, ludzie? Niech ich szlag trafi. Swoimi lekami doprowadzili do choroby nowotworowej i jeszcze drwia ze mnie.

G
Gość
26 września, 15:57, Swiadomy:

To czemu wczesniej je dopuszczono do sprzedazy ???

30 września, 10:47, Misiek:

Bo wtedy jeszcze nie było wiadomo, że z nimi jest coś nie tak, a jak się dowiedzieli, to dopiero wtedy mogli wycofać. Skąd wcześniej mieli wiedzieć ?

22 października, 21:24, Gość:

[wulgaryzm] misiek ty bankowo musisz byc spokrewniony z innym miskiem tak glupi jestes!

MIkt tych leków nie sprawdzał, odpowiedzialny uirzad jakim jest GIF tez nie, i to trwalo latami, a ludzie umierali w cierpieniach.

G
Gość

Podałam do Sądu firmę farmaceutyczna Mylan i GIFa, był to wtedy p. NIewójt, zaatakował mnie, żę 'generuję koszty'. A co on zrobił to wie cała Polska. Lekami w ogóle sie nie zajmował, to znaczy ich sprawdzaniem, i on jest odpowiedzialny i cały zespół . Odszedł zamieszany w handel polskimi lekami.... Obecnie jest inny GiF, który też mnie lekceważy poprzez swego adwokata, który na sprawie sądowej w Warszawie robi ze mnie drwiny....Przez 10 lat łykałam statyny i leki na nadcisnienie z chińskim walsartanem. Mam dwa nowotwory, jestem po peracjach onkologicznych, a adwokaci Mylan i GIFa drwią ze mnie, smieją się podczas rozprawy. Oby Pan Bóg zesłał na nich róznej nowotwory, po kilka naraz, nabiorą wtedy człowieczeństwa....

GiF wycofał te leki z walsartanem, ale jak mówią uczciwi Lekarze, juz zdążyły zrobić swoje, ludzie maja chore wątroby, żoładki, trzuski. Sąd W Warszawie stale prosi o opinie Instytutów Medycznych w mojej sprawie, i każdy ODMAWIA WYDANIA OPINII, to jest żenujące, śmieszne i kompromitujące owe Instytuty. Boja sie mafii farmaceutycznej, że zemsci sie na nich. Obecny pan GIF p. Piotrowski poprzez swego mecenasa JUsiala kazał siebie przepraszać. GIF doskonale wie, że jestem chora od tych leków, które on wycofał, ale zachowuje się dziwacznie, może tez boi się. Tak czy siak nie jest to człowiek odpowiedzialny, i powinien być zdjety z tego stanowiska jak najszybciej i nigdy nie może zajmowac się lekami, bo jest nierzetelny, nieuczciwy. Co zrobi Sad w mojej sprawie nie wiem. Popytałam lekarzy z pewnego Instytutu Medycznego, i powiedzieli mi, sąd powinien wiedzieć co ma zrobic, fakt jest faktem, łykałaś kobieto trucizny, i dlatego żaden Instytut nie wydał opinii i nie zaprzeczył. Decyzja nalezy do sądu. Napisałam tez do ministra sprawiedliwości Pana Z.Ziobro i innych ludzi z ministerstwa, jak narazie milczą. Przestrzegam was Polacy, firmy farmaceutyczne sa nastawione tylko na zysk, a nie na to by wam pomagac, ratować, to sa dranie najwyższego kalibru.

G
Gość

Dopiero pod rządami PiSu znalazł sie prawdziwy Człowiek na stanowisku Głównego INspektora Farmacji, bo poprzedni 'współpracował' ze złodziejami wywożacymi dobre leki z Polski i zarabiali na tym miliardy, Pan Piotrowski wycofał trucizny zwane lekami. Dzieki Panu Boga za to. Ludzie umierali i rodzina nie wiedziała dlaczego, a leki produkowano z trucizną.

G
Gość
14 października, 18:59, miki:

może trzeba podać do prokuratury, lub do sądu, NFZ, albo państwo polskie o trucie swoich obywateli. pogoń za pieniądzem, za zyskami odbiera rozum co niektórym, odpowiedzialnym za zamówienia, ludziom. prokuratura powinna się nimi zająć.

i nic to nie da profesor Z.Fijałek np. o lekach na nadcisnienie z walsartanem powiedział: to katastrofa, to skandal, wiele ludzi umrze przez ten składik chiński. Chiński składnik to dla farmaceutów taniocha, a to że ludzie będą zapadac na nowotwory to mały pikus. To jest mafia farmaceutyczna, dla której nie chodzi o nasze zdrowie ale o ich kosmiczne zyski i stąd kupuja chiński walsartan i inne badziewie chińskie

G
Gość
26 września, 15:57, Swiadomy:

To czemu wczesniej je dopuszczono do sprzedazy ???

30 września, 10:47, Misiek:

Bo wtedy jeszcze nie było wiadomo, że z nimi jest coś nie tak, a jak się dowiedzieli, to dopiero wtedy mogli wycofać. Skąd wcześniej mieli wiedzieć ?

22 października, 21:24, Gość:

[wulgaryzm] misiek ty bankowo musisz byc spokrewniony z innym miskiem tak glupi jestes!

bo wtedy rządziła PO, i sprowadzali rózny chłam do Polski, a kolesie kolesiów POwiązanych łącznie z pełowskim GIFem handlowali polskimi lekami na zachodzi Europy.....Wywozili wszystkie wartosciowe, polskie leki, a sprowadzali, badz produkowali leki z chińskim walsartanem zabójczym składnikiem, który spowodował i spowoduje setki tysięcy zgonów na nowotwory

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3