Lech Poznań - Juventus Turyn 3:3. Zobacz wszystkie bramki meczu (wideo)

Artjoms Rudnevs zdobył w meczu z Juventusem Turyn trzy bramki.
Artjoms Rudnevs zdobył w meczu z Juventusem Turyn trzy bramki. Fot. mmpoznan.pl
Lech Poznań zremisował 3:3 z Juventusem w meczu Ligi Europejskiej rozegranym w Turynie.

Wielką niespodziankę sprawili w czwartek piłkarze Lecha Poznań. Skazywany na pożarcie w Turynie "Kolejorz" zremisował w swoim pierwszym meczu Ligi Europy z Juventusem 3:3. Bohaterem polskiego zespołu był Artjoms Rudnevs, który popisał się hat-trickiem.

Mecz rozpoczął się po myśli mistrzów Polski. W 13. minucie Sławomir Peszko wywalczył rzut karny dla Lecha po starciu z Felipe Melo. Artjoms Rudnevs strzałem z rzutu karnego umieścił piłkę w bramce Juventusu - Austriak Alexander Manninger rzucił się w drugą stronę.

W 30. minucie było już 2:0. W sytuacji sam na sam na bramkę Juventusu strzelał Semir Stilić. Piłkę odbił Manninger i trafiła ona do Artjomsa Rudnevsa, który strzałem z woleja z czterech metrów wpakował piłkę do bramki Juventusu.

Tuż przed przerwą piłkarze Juventusu zdobyli gola kontaktowego. Alessandro Del Piero dośrodkował z rzutu wolnego. Źle interweniował tam Manuel Arboleda, a piłkę do bramki Lecha wbił Giorgio Chiellini.

W 50. minucie Del Piero dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki doszedł w polu karnym Giorgio Chiellini. Środkowy obrońca reprezentacji Włoch strzałem lewą nogą z pięciu metrów umieścił piłkę w bramce Lecha.

Osiemnaście minut później gospodarze objęli prowadzenie. Fenomenalny strzał z 30 metrów Alessandro Del Piero. Doświadczony Włoch uderzył z 30 metrów i huknął na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego, umieszczając piłkę tuż przy słupku.

Wynik meczu ustalił w 92. minucie Artjoms Rudnevs, który kapitalnie uderzył sprzed pola karnego. Piłka wylądowała w bramce Manningera.

Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3 (1:2)

Bramki: Chiellini (45, 50), Del Piero (68) - Rudnevs (14-karny, 30, 90).

Juventus: Manninger - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (45 Motta), Krasić, Felipe Melo, Sissoko, Lanzafame (55 Pepe), Iaquinta (79 Marchisio), Del Piero.

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda , Đurdjević, Henriquez, Kikut (81 Wilk), Injac, Kriwiec, Stilić (80 Tshibamba), Peszko (73 Wichniarek), Rudnevs.

Żółte kartki: Felipe Melo, Sissoko - Arboleda, Peszko, Kriwiec, Wojtkowiak.

Sędziował: Władisław Biezborodow (Rosja).

KLIKNIJ TUTAJ: Lech Poznań - Juventus Turyn - wszystkie bramki